İlçemiz Aday Adaylarının Heyecanı!

0 Paylaşımlar

Cenaze münasebetiyle Dernekpazarı ilçeme gittim. İlçemin seçim ve partilerin aday tespit çalışmalarını büyük bir heyecanla devam ettiğini gördüm. Tüm Partilerin aday adayları çok heyecanlı listeye girmek için mücadele ediyor.

Aday adayları öncelikle kendilerini kendi süzgeçlerinden geçirerek kendilerini sorgulamalı,

Ben bu görevi layıkıyla yapabilir miyim?
Bu sorumluluğun ve vebalın üstesinden gelebilir miyim?
Ne kadar donanımlıyım?
İlçenin halkıyla ne kadar içli dışlıyım?
Ne kadarını tanıyorum?
İlçenin ne gibi sorunları ve problemleri var?

Bu ilçenin emini olabilir miyim? Şeklinde kendi kendini ikna etmesi lazım. Bunu yapmadan, kendini sorgulamadan önce referans gösterecekleri kişilerin reklamını ve tanıtımını yapıyor. Yok efendim benim arkamda filan hoca var,yok efendim filan hacı var, yok efendim filan yalaka var, yok efendim filan bakan var, filan partili veya iş adamı var diyerek aday adaylığını ortaya koyuyor. Hiç biri benim arkamda filan sivil toplum kuruluşu var veya dernek var, vakıf var, halk var diyen yok. Hiç biri birikimlerinden, becerilerinden, kişilik özeliklerinden veya liyakatinden söz eden yok. Veya Dernekpazarı ilçesi ile ilgili, ne tür planı, projesi olduğunu anlatan yok. Hala Ak Partinin sırtından ve Sayın Erdoğan’ın gölgesinden ve Sayın Erdoğan’a yalakalık yaparak racon kesen hacı hoca gibi yalakalardan yararlanarak belediye başkan adayı olmaya çalışıyorlar. Dernekpazarılı olarak Dernekpazarı halkına, esnafına nasıl bir belediye başkanı istiyorsun diye sorduğumda genelde aldığım cevap şu: “Allah’tan korkan kuldan utanan Vicdanı olan, İlmi İrfanı olan, Dernekpazarı’nı tanıyan Başkan istiyoruz. Ayrıca birilerine uşaklık yapan ve aklını kiraya veren bir başkan istemiyoruz.” Dediler.  

Fakat İlçemizin Ak Parti teşkilatının hocası, hacısı, yalakaları, yakınları ve antrenörleri olduğu sürece Dernekpazarı halkın istekleri ve gönüllerine göre başkan seçmeleri zor dediler. Bunları Ak Parti den uzaklaştırmadan Dernekpazarı halkına rahatlık yok dediler. Ak Parti önümüzdeki seçimlerde Belediye Başkan adayını eskisi gibi racon kesen ve yalakalık yapan kişilerin sözüne bakarak adayını belirlerse ve seçmenini MAHO yerine koyarsa; Bu sefer halk gereğini yapar diyorum.

Allah’a emanet olun.

0 Paylaşımlar

Mustafa Zengin

Dernekpazarı-Yenice Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu köyünde. Lise tahsilini Trabzon İmam Hatip Lisesinde okudu.Vatanı görevinden sonra Ankara PEM ‘de okudu ve Polis Yüksek Okulunu bitirerek Ülkemizin değişik vilayetlerde Trafik Polis memuru olarak görev yaptı.Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesi Mezunudur,Evli üç çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir