İhmal söz konusu değil!

0 Paylaşımlar

Of Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şaban Uysal” İhmal Sözkonusu Değil “

29 Eylül Pazartesi Dernekpazarı Yenice Mahallesinde bisikletten düşerek hayatını kaybeden Zeynep Çifçi Of Devlet Hastanesine kaldırılmış yapılan tetkiklerde hastanede yeterli donanım olmaması nedeniyle iç kanama tespit edilememiş evine taburcu edilmiş ve iki saat sonra ölmüş iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Dedi.

Başhekim Uysal gazetemize yaptığı değerlendirmede ” Zeynep kızımızın vefatı hepimizi derinden yaraladı.Of acil Trabzon da en fazla yoğun olan ikinci acil servisidir. 29 Ekim Cumartesi günü bize ayakta gelen Zeynep kızımızın görünürde hiç bir şeyi bulunmuyordu. 4 saat müşahede altına kaldıktan sonra evine taburcu edildi. Yapılan tetkiklerde bu durumun görülmememeli olağandır. Olaydan 22 saat sonra hastanemize tekrar gelen Zeynep kızımızı maalesef kaybettik.

İlaçlı tomografi verilmemesi eleştirilerine ise” ilaçlı tomografi çocuklarda son çaredir. Böbreklere oldukça fazla tahribat yapmadı hasebiyle çocuklara en son çare olarak uygulanır. İlaçlı filim verilmesi durumunda ise diyalize bağlı yaşaması yüksek olasılıktır. Doktorumuzun göürünür belirtilere bakarak bu riske girmemesi tabiidir “ dedi. 

Of acilde sadece bir doktor bakıyor olması hizmette aksamalara neden olabiliyor. 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir