İdarecilerimize Açık Mektubumuzdur

0 Paylaşımlar

Uzun zamandır yazma fırsatım olmuyordu. 10 ocak gazeteciler günü münasebetiyle önemli gördüğüm bir kaç husu buradan dile getirmek istiyorum. 17 Yıllık gazetecilik hayatımın başlangıcında bu yola çıkıs nedenlerimin başında şirin ilçemizi tanıtmak ve sorunlarını duyurmak vardı. Geldiğimiz noktada İlçemizin yetiştirdiği önemli isimler kadar ilçemizin adını duyuramadık. Elbette bu iş yatarken olmuyor! İsmimizi duyur

acak dikkat çekecek bir şeyleri başarmamız gerekiyor. Burada da basına önemli görevler düşüyor. Bizler gördüğümüz eksikleri yanlışları ilgili yerlere iletmek, gereken yapılmıyorsa bunu basın yoluyla kamuoyu oluşturmak durumundayız.

İlçemizin nüfusu az Nüfuzu fazla olduğunu her etapta dile getiriyoruz ama!

Bizler bu nüfuzdan yeterince faydalanamıyoruz gerçeğini bir kenara not edelim…

İlçenin Makus Talihini Pratik Çözümlerle Yenmeliyiz!

Dönüşüm mü Kentsel Dönüşüm mü!

Yöneticiler kısıtlı imkanlarda büyük işler çıkarabilirse başarılı olabilirler.  İş yapmış olmak için yapılan kısa vadeli projeler sadecce göz boyamadır.
İlçemizin en  önemli sorunlarının başında istihdam, konut, alan (yer-arazi) ve nüfus sorunu geliyor. Bunlara için de yapılan çalışmalar olumlu fakat yeterli ölçüde değerlendirilmediğini  görüyoruz.
Ben bugün yapılan yatırımlarda ne denli yanlışlıklar var onları ve çözümlerini dile getirmek istiyorum.
Arazi sorunu olan ilçemize 6 katlı Emniyet binası yapılıyor!. Bu binada eğer polis memurları ve aileleri kalamayacak sa! ki öyle görünüyor, yapılan 6 katlı Hükümet konağının birinci katına emniyet hizmetleri verilemez miydi!. Bütün küçük ilçelerde bu şekilde bir uygulama var. Kaldı ki Emniyet binası yol üzerinde ne denli güvenli bir yerde ayrı bir tartışma konusu…! Gelelim  Emniyet binasının ne yapılabileceğine: Emniyet binası olabiliyorsa Polis evi olmazsa başka bir kuruma devredilip(Eğitim vs.) dönüştürülmesi…
Öte yandan Hükümet konağının boş kalacak olan diğer katlarına İlçe Milli Eğitim ve Halkeğitim Müdürlüklerini alıp mevcut binayı yurt binasına çevirip, ilçemize yatılı bir okul  kazandırılması Güzel olmaz mı! Yeni gelen Kaymakamımızın çok çalışkan girişimci bir ruha sahip olduğunu gözlemledim. Kendilerinden beklentilerimiz fazla. Onların ve yerel yöneticilerimizin de  ( Belediye Başkanımız, Hükümet temsilcilerimiz- Muhtarlarımız) girişimleriyle Dernekpazarı dönüşüm yaşayabilir.
Yoksa biz kentsel  dönüşümü bekleyecek olursak ömrümüz vefa etmeyebilir, yazı uzayıp gidiyor kalanı bir daha ki yazıya kalsın  vesselam.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir