İdarecilerimiz önden buyursun!

0 Paylaşımlar
Birlikte Başaracağız Ama!
Japonya’dan gelip Amerika’da üniversite okuyan bir gencin düğmesi ile ilgili bir hikaye vardır bilenleriniz vardır. Japonya’dan bursla gelmiş genç biri. Fazla giysisi yoktu. Bütün sene aynı kıyafetlerle dolaşan tek derdi okumak olan bir genç. Bir gün bu gencin gömleğinin düğmesi kopmuştur. Kopan düğmenin yerine kola kutusunun açma halkasını takan genç üniversitede alay konusu olur. Bu durum üzücü muhakkak. Ama düğme almaz yine de. Son sınıfta mezun olduğunda okulu birincilikle bitirip mezuniyet konuşmasında bu dalga geçilen olayın nedenini açıkladığında Amerika büyük bir utanç yaşanmıştı . Yaptığı açıklama şuydu:
“Bir düğme yüzünden benimle dalga geçtiniz. Neden bir düğme alıp yerine dikmek yerine, benimle dalga geçmenize izin verdiğimi merak ediyorsanız şunu söyleyeyim ki; Hiroşima’da halkımı katleden bir ülkeye bir düğme parası dahi vermemek içindi. Ben tam burslu okuyorum burada paraya ihtiyacım yoktu. Benim kazandığım paranın tek bir kuruşunu bile haketmiyorsunuz. Bu ülkeden düğme parası dahi harcamadan gideceğim için çok mutluyum”.
Şimdi küresel güçler dünyanın dört bir yanında müslüman çocuklarını katlederken bizler bunları tv başında çay içerken izliyoruz!. Sıranın ülkemize geleceği dünden belliydi. Aynı güçler ekonomik savaşla ülkemizi vurmaya çalışıyorlar!. Bizler topyekün onlara karşı koyamazsak ancak başarılı olabilirler. Nasıl ki zorda kaldık kendi SİHA’mızı, silahımızı ürettik en alasından, şimdide kendi kendimize yetecek hamleleri başaracağız.
 Her yıl ayakkabı değişir gibi araba değişmeden, 6 ayda bir telefonlara servet parası ödemeden biraz daha rahatımızdan ödün vererek başarabiliriz. Ama bir şartla; önce bu işe tepeden başlayacağız. Önce idarecilerimiz bizlere ön ayak olacaklar. Bakanımız da bu işin  sinyallerini vermiş bulunuyor. Uygulama safhasını hep birlikte takip edeceğiz.  Mesela Belediye Başkanlarının kiraladıkları lüks makam araçları ne olacak?, Trabzon’da Valiliğin kaymakamlıklara tahsis lüks özel araçlara dokunulacak mı? Yoksa sadece vatandaş mı dişini sıkacak! Bu işe idarecilerimiz tevessül ettikten sonra bizlerde seve seve bu vatan için dişimizi sıkar her şeyimizden feragat ederiz. başaracağız, tıpkı 15 temmuzda başardığımız gibi yeniden başaracağız. Mazlum ümmetin duasıyla başaracağız, Allahın yardımıyla başaracağız…

 
Çok çalışacağız, sabredeceğiz üreteceğiz dışa bağımlılığı en aza indireceğiz ve Japonlar gibi bizimde  başaracağımıza inancım tamdır. Trabzon’da amerikan lokantaları boş kaldığı zaman; İslam alemi bunlara bir düğme parası bile vermeyecek anlayışa ulaştığında ise bu iş bitmiştir Gazamız Mübarek olsun..
0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir