İcazet merasimlerine yoğun ilgi

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı ve Çaykara Müftülüklerinin ortaklaşa organize ettiği ZENO Çaykara Ulucami – Dernekpazarı Akköse icazet merasimlerine yoğun katılım oldu.

Dernekpazarı ve Çaykara Müftülüklerinin ortaklaşa organize ettiği ZENO Çaykara Ulucami – Dernekpazarı Akköse icazet merasimlerine yoğun katılım oldu.

 

8 erkek hafız, 4 kız hafize, 4 kız İslami ilimler mezunu talebe için erkekler için Dernekpazarı Akköse Mahallesi Merkez Camide, bayanlar için Çaykara Ulucami Mahallesi Kız Kur’an Kursunda icra edilen İcazet Merasimine Dernekpazarı Belediye Başkanımız Dr. Mehmet AŞIK, Çaykara Müftüsü Ali Fuat BAYCAN, Dernekpazarı Müftümüz Tercuman ÖZBEK, Dernek Başkanları, Muhtarlar, Basın Mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
Erken saatlerden itibaren coşkulu bir cemaatın katılımına sahne olan ve sunuculuğunu İlçe Vaizi Ahmet BAYRAKTAR’ın yaptığı merasimin açılış konuşmasını Dernekpazarı İlçe Müftümüz Tercuman ÖZBEK yaparak “Kuran’a sarılmanın önemi ve Kuran Ehli’nin Ehlullah yani Allah’ın ehli olduğu”na, Efendimiz S.A.V’in ‘ Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretenlerinizdir” hadis-i şerifine dikkat çekti.

 
Çaykara İlçe Müftüsü Ali Fuat BAYCAN ise ” Kur’an-ı gerçekten anlıyor muyuz ? Kur’an bize ne söylemek istiyor farkında mıyız ? sorularını her bir müslümanın bu noktada kendini sorgulaması gerektiği üzerinde durdu.
Daha sonra Çaykara İlçe Vaizi Ahmet Yakuphan, Yrd. Doç Dr. Süleyman GÜR, Süleyman AKYÜZ hocaefendi, Ahmet ÖZDEMİR hocalarımızın konuşmaları ve okunan Kuran tilavetlerinin ardından öğle namazı ve dua ile merasim sona erdi.

Katılımcılara yemek ikram edildi. Kız öğrencilerin ve bayanların programı Çaykara Ulucami Mahalle Kuran Kursunda yapıldı.
 
Her iki kursumuzda icazet alan Hafız çocuklarımız
Mehmet Akif GÜR, Abdullah DOKUCU, Hüseyin YALÇIN, Abdullah ÇİLESİZ, Ahmet DURSUN, Mustafa ALTUNCU, Dursun ŞAHİN, İsrafil TEMEL, Arzu İNCİ, Kevser UZUN, N. Derya PERÇİN, Fatma Nur TOPAL’a ve İslami İlimlerden mezun olan bayan öğrencilerimiz; Nuray KARAGÖZ, Mahbup FİDAN, Nejla DEMİRHAN, Nazlı KACIR’a başarılar dileriz.

Öğrencilerimizi yetiştiren Akköse Kur’an Kursu Hocamız Muharrem UZUN, Ulucami Kur’an Kursu öğreticileri ; Aynur ÜSTÜN, Hanife DURAK, Zeynep ŞAHİN,Emine AYHAN, Merve BAYRAKTAR, Hatice AKBAŞ, Fadime TÜRK’e ve tüm katkısı olanlara teşekkür ederiz.

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir