“Aile İçi İletişim” de İlginç Tespitler

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı İlçesi Kaymakamlığı ile İlçe Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri “Aile İçi İletişim” eğitim seminerine ilgi yoğun oldu.

Dernekpazarı Bölge Kız Kur’an Kursu konferans salonunda akşam saat 18,30 başlayan programa Dernekpazarı ilçe kaymakamı Selim Erkovan’ın yanında çok sayıda vatandaş katıldı.

Dernekpazarı Kaymakamı Selim Erkovan’ın Açılış Konuşmasının ardından “İlçede sağlıklı ve huzurlu aile için seferberlik ilan ettiklerini” belirten İlçe Müfütüsü Abdullah Aksoy” Günümüz toplumunda aile içi sorunların temelinde iletişim eksikliği yatmaktadır. Malesef çeremizde de görmekteyizki evini terkedip aylarca çoluk çocuğunun tarafına bakmayanlar var.Hatta gidip gizlice imam nikahı yapanlarda var. Resmi nikahsız gizlice kıyılan imam nikahının  bir geçerliliği  yaptırımı yoktur. İki nikah beraber kıyılması gerekir. Bizler İmam Hatiplerimiz ve hoca hanımlarımızla bu ailelerle irtibaata geçip sorunları ve sıkıntıları yerinde tespit edip çareler aramaya çalışacağız. Bu bağlamda adeta  çevremizde aile seferberliği başlatmış bulunmaktayız. Bu programlarımız mutad olarak devam edecektir. Bir dahaki programımız  bir ay sonra ocak ayının 15.günündedir. bu zamana kadar çeşitli ailelerle röportajlarımız vee tespitlerimiz olacaktır. Her programda ayrı ayrı hocalarımızdan istifade edeceğiz. Programımıza katkılarından ve katılımlarından  dolayı Kaymakamımıza, hocalarımıza ve halkımıza teşekkür ediyoruz”dedi.

Yaklaşık 1,5 saat süren proğramda ilçe müftüsü panel yöneticisi olarak görev yaparken, ilçe  Vaizi Ahmet Bayraktar, Akköse Kuran Kursu Öğreticisi Muharrem Uzun ve Merkez Güney Mah. Camii İ.Hatibi F.Nafız Özkan hocalar  konu içeriğine göre sunumlarda bulundular.

Sunum aralarında konu ile ilgili slaytlarda ilgiyle izlendi..
Emrah hocamız

Sayın kaymakamımız

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir