Tebrikler Hocalara!

0 Paylaşımlar

Trabzon Dernekpazarı ilçesi yol kenarları ağaçlarla adeta kilitlenmiş, virajlarda özellikle çok kısa mesafelerde sürücülerimizin görüş mesafesini iyice kapatmış durumda idi. Dernekpazarı hocaları kendi görevleri  yanı sıra “yoldan ezayı gidermek sadakadır” diyerek araçların görüş açısını daraltan ağaçları buduyorlar.
Dernekpazarı ilçe müftüsü Abdullah AKSOY bu durumdan rahatsız olmuştu. Makam şöforü ile bu hizmeti yapmaya karar verirler. Müftülük şoförü Emin Demirbaş örnek bir çalışma yaparak, müftü ile köylere gidip gelirken yol kenarlarında biriken ve tehlike arz eden diken ve bazı ağaçları görünce aklına bir fikir gelir. Müftülük aracına çarşıdan bir nacak alarak bagajına koyar. Müftü efendi ile gittiği köy ziyaretlerinde makam şöförü hemen arabasını durdurup yol kenarlarını temizlemeye başlıyor. Makam şöförü yaptığı bu hizmetle müftü efendinin ve yöre insanının taktirini kazanıyor. Kesme aleti ile görüş mesafesini engelleyen ağaç ve bitkileri temizleyerek sürücülerimize rahat bir nefes aldırıyor.

Tebrik ve teşekkür ederiz.

0 Paylaşımlar

Tebrikler Hocalara!” için bir yorum

  • 5 Ağustos 2013 tarihinde, saat 09:56
    Permalink

    Esselamu aleyküm, evet şerefli peygamberimiz çok geniş anlamlar içeren Hadis-i Şeriflerinde “Yoldan ezayı gidermek sadakadır.” buyuruyor. Düşünebilen kardeşlerimiz bu konuda ufuklarını açmalılar. Müslümanlar olarak her şeyi devletten bekleme hastalığına kapılmışız. Yolda bir hayvan ölüsü olur, bekleyinki karayolları temizlesin.Aylarca kalır orada ya leş hayvanları, ya rüzgar, ya da yağmur temizler.Halbuki bir Müslüman bir kağıt parçası ile bir tarafından tutup yol kenarına çekse ne olur. Bu sadece bir örnek.Çaykara-Uzungöl yolunda yollara taş parçaları düşüyor, çok ta tehlike arzediyorlar. Amma Müslümanlar sağından solundan kaçarak geçiyor da şunu şuradan kaldıralım demekte tembel davranıyorlar. İşte buna benzer misallerden birisi de Emin kardeşimizin yaptığı çalışmadır.Hayırlı ve güzel iş yapan tüm kardeşlerimden Allah razı olsun.Bunu anlayan, teşvik ve takdir eden tüm dostlardan da razı olsun. İnşaallah bu güzel çalışmalar daha da genişleyerek sürer.Şimdiden tüm dostlarımızın Ramazan bayramlarını Yüce rabbim mübarek eylesin.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir