Herkese var bize neden yok?

0 Paylaşımlar

Trabzon’un Büyükşehir olmasıyla Dernekpazarı ve Çaykara’nın gündemine oturan Çaykara-Trabzon, Trabzon-Çaykara arası otobüs seferi konulması ilçelerimizde bir süredir tartışılıyor. Halkın yoğun talebiyle ilk olarak yerel web sitelerinde  gündeme gelen ve sefer konulması konusunda binlerce imza toplanmasına rağmen henüz bir gelişme yaşanmayan belediye otobüs seferleri konusunda Dernekpazarı’nda tüm Muhtarlar imza toplarken, Çaykara Merkez Işıklı Muhtarı Mehmet Savaş Dündar Maçka’yı örnek gösterdi ve Trabzon Belediyesine seslendi. Dündar: “Maçka’ya otobüs var bize neden yok” dedi. Mehmet Savaş Dündar, “Bölgenin bu talebi neden dikkate alınmıyor? Dernekpazarı Çaykara özellikle yaz aylarında günde on binlerce turistin ziyaret ettiği Uzungöl güzergahında bulunuyor. Buraya otobüs seferi düzenlenmeyecek de nereye düzenlenecek? Maçka Belediyesi sosyal medya hesabından Büyükşehir Belediyesine otobüs seferi koyduğu için teşekkür ediyor. Biz sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza buradan belediye otobüsü isteğimizi yineliyoruz. Çaykara’dan bu hizmeti esirgemeyin. Buradaki kooperatifi düşünüyorsanız onların otobüslerinden satın alın. Ama artık Çaykara’ya da belediye otobüsü istiyoruz” dedi.
Öte yandan  son olarak editörümüz Yaşar Falcı  bu talebi Büyükşehirin Dernekpazarı iftar programında    Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na iletmiş ve olumsuz yanıt almıştı.

Maçka Belediyesi’nin sosyal medya hesabındaki haber: “Maçka Belediye Başkanımız Ecz. Koray Koçhan’ın, girişimleri ile artık Maçka merkez ve Çatak mahallesi arası otobüs seferleri başlıyor. Çatak Konutları altından …Maçka Merkeze hareket edecek olan otobüs seferlerinin saatleri belli oldu. Başkan Koçhan, gerçekleşen uygulama için Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ilçe halkı adına teşekkür etti.” Dernekpazarı’lılar olarak  bizde Büyükşehir’den otobüs seferleri istiyoruz….

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir