Her Eve Bir Ceviz Ağacı

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Kaymakamlığı, Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile “Bir Minik El, Bir Fidan Dik” proje başlatıldı
Dernekpazarı ilçesinde, Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye’nin ortak girişimleriyle, daha yeşil bir kent için “Bir Minik El, Bir Fidan Dik” projesi kapsamında seferberlik başlatarak, bölgenin iklim şartlarına uygun olan  ceviz fidanlarını toprakla buluşturdular.
İlçede Pilot bölge olarak Kondu mahallesinde başlatılan” Her Eve Bir Ceviz Fidanı Dikimi Etkinliği” Atatürk İlkokululu 1.sınıf öğrencileri , İlçe Kaymakamı Selim Erkovan, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık daire amirleri ve vatandaşlar işbirliğiyle toprakla buluştu. 

Proje Koordinatörü olan Atatürk İlköğretim Okulu Öğretmenlerinden  Meltem Seven ve Devrim Kızılhan yaptıkları değerlendirmede; “kaybolan ağaçların yerine gelmesinde  ve minik fidanların yeşermesinde eğitimi ve sevgiyi ilk planda tuttuklarını söylediler. 

İlçe Kaymakamı Selim Erkovan Kampanyaya katılan ve emeği geçen herkese teşekkür eden bir konuşma yaptı.
Fidan dikimi programı Mahalle Muhtarlığı tarafından yapılan ikram ve çekilen toplu resimlerle son buldu.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir