Hem öğrendiler hem kazandılar

0 Paylaşımlar

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün İşkur ortaklığında açmış olduğu El Sanatları kurslarının yıl sonu sergisi görkemli törenle açıldı.  Kursiyerler hem öğrendiler hemde para kazandılar.

Saat 12 de Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tören, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Ahmet Vehbi Kasranoğlu’unun açılış konuşması ile devam etti.

Kasranoğlu konşmasında “Sayın Kaymakamım , Değerli Misafirler; Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında çeşitli branşlarda 36 adet kurs açılmıştır.Açtığımız bu kurslara 289 erkek 279 bayan

olmak üzere toplam 568 kursiyer katılmıştır.
Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Liselerine devam eden öğrencilerin yeni kayıt ,kayıt yenileme ve her türlü iş ve işlemleri merkezimizce yürütülmekte olup Açık Öğretim Lisesine devam eden 70 öğrencimiz ve Açık Öğretim Ortaokuluna devam eden 28 öğrencimiz bulunmaktadır.
Bilindiği üzere Halk Eğitimi Merkezleri 7-24 saatleri arasında yarıyıl-yaz tatilleri ve hafta sonlarında Tam Gün –Tam Yıl kapsamında faaliyetlerini sürdüren Yaygın Eğitim Kurumlarıdır.Bu nedenle faaliyetlerimiz halkın talepleri doğrultusunda her zaman her yerde devam edecektir.
Konuşmama son verirken kurslarımıza desteklerini esirgemeyen başta Sayın Kaymakamımız Murat YILDIZ olmak üzere İŞKUR Sürmene Müdürlüğüne, tüm yetkililere, fedakarca çalışıp sergimizin oluşumunu sağlayan personelimize Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak teşekkür eder saygılarımı sunarım.”dedi.

Ardından Halk Oyunları ekibinin gösterileri ve belge töreninden sonra kursiyerlerin el emeği göz nuru ile

oluşturdukları serginin açılışı İlçemiz Kaymakamı Sayın Murat YILDIZ tarafından yapıldı. Program sonrası katılımcılara kursiyerler tarafından  ikramda bulunuldu.

 

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir