Hasta ve yaşlılara büyük hizmet

0 Paylaşımlar

Trabzon Dernekpazarı ilçesi Belediyesinden örnek çalışma. Her yıl ramazanda iftar çadırıyla vatandaşlara iftar hizmeti sunan Belediye; bu yıl işi biraz daha geliştirerek evlere hasta yaşlı ve kimsesizlere evde yemek hizmeti sunmaya başladı.

Dernekpazarı Belediyesi ve hayırsever iş adamları işbirliği ile başlatılan çalışmaya Dernekpazarı Kaymakamlığı ve muhtarlarda destek veriyor.

Uygulamadan vatandaşlar çok memnun iken hayır severler de bir hayli memnun olduklarını belirttiler. Gazetemize  konuşan Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık”Bu yılda halkımıza iftar çadırımızın yanı sıra evlerde sıcak yemek hizmetine başladık. Özellikle hastalara yaşlılara evinde yemek yapacak kimsesi olmayanlara yönelik bir çalışma başlattık.  Bu kapsamda yaklaşık 45 kişi tespit ettik. Her akşam bu tespit edilen 45 kişiye sıcak yemek ulaştırıyoruz.   Onların duaları herşeyden kıymetli”dedi. Emeği geçenlere teşekkürler.

 

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir