Hasan Cansız Kom Lisesi Kapanıyor

0 Paylaşımlar

Milli Eğitim Bakanlığı , yeni lise sistemine 2013-2014’te geçileceğini belirtti. Buna göre genel liseler kalkacak, Anadolu lisesini kazanamayan meslek lisesine gidecek. Bu kapsamda Dernekpazarı Lisesinin Turizm ve otelcilik meslek okuluna dönüştürülmesi kararlaştırılmış

ı. Eski öğretmen evi’nin uygulama yeri olarak, eski belediye binasının da öğrenci yurdu olarak düzenlenmesi düşünülüyor.

Dernekpazarı Hasan Cansız Kom Lisesi bundan böyle Turizm Meslek okulu olarak hizmet verecek. Lise okumak isteyenler ise Çaykara ÇPL ye gidecek.

Öte yandan Taşhanpazarı Anadolu Öğretmen Lisesi’nden sonra Sağlık meslek lisesini de alması siyasi ağırlığın önemini bir kez daha anımsattı!.

– Genel liseler üniversiteye öğrenci hazırlayan okullardır. Genel liseyi bitirdiği halde el berecisi de olmayan öğrenciler vasıfsız eleman olarak toplumda iş bulmakta zorluk çekmekteler. Bu nedenle 2013-1014 öğretim yılına kadar anadolu liselerine giremeyen öğrenciler eğitim-öğretimlerini genel liselerde sürdürecekler. 2013-2014 öğretim yılından sonra meslek liselerini tercih ederek bu okullarda eğitim-öğretimlerine devam edecekler. Mesleki ve teknik öğretim kurumlarına sınavsız girilecek.

0 Paylaşımlar

Hasan Cansız Kom Lisesi Kapanıyor” için 12 yorum

 • 1 Ağustos 2013 tarihinde, saat 18:16
  Permalink

  HABERE ÇOK ÜZÜLDÜM . SORGULANMASI GEREKLİ ÇOK ÖNEMLİ BİR DURUM. TURİZM VE OTELCİLİK LİSESİ İLÇEDEN ÇOK DIŞA HİZMET VERECEK… BİZİM ÖĞRENCİLERİMİZ BAŞKA İLÇELERDE EĞİTİM GÖRECEK. BİR ŞEYLER YAPMAK LAZIM DERNEKPAZARLILARIN ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNE SAHİP ÇIKMASI GEREKTİĞİ DÜŞÜNCESİNDEYİM.

  Yanıtla
 • 3 Ağustos 2013 tarihinde, saat 09:00
  Permalink

  Alışmaya başladık. Yanlışda olsa. Şaplon oturdu bir kere. -Bakalım iktidar neyler. Neylerse güzel eyler.- Geleceğimizin ana damarı olan eğitim yaz boz tahtası oldu. Geçen yıl uygulamaya konulup bu yıl birçok değişikliğe uğrayan ilköğretmde yaş sınırı gibi..

  Yanıtla
 • 7 Ağustos 2013 tarihinde, saat 09:41
  Permalink

  SAYGILARLA YA NEYI TARTIŞIYORUZ AMA SUNU YAZAYIM COKCOK İYİ OLDU BUYUK DERNEKPAZARI YARATMAMIZ LAZIM YETMEZ UNUVERSITE GELMELI YADA KANPUS İLCEMİZ KUCULUYOR BUYUMESI LAZIM TURKIYE 10YIL ÖNCENIN TURKİYESİ DEYİL DUNYEDA İRTIBA GÖREN ULKEYIZ ETLIK KİMLIK POLITIKASI YAPMAYALIM SEVGİLERLE

  Yanıtla
 • 7 Ağustos 2013 tarihinde, saat 09:58
  Permalink

  AYRICA ILCEMİZE BUYUK BİRCAMİDE YAPILMASI GEREKIR AYRICA TURİZİMDENDE YARARLANMAK LAZIM İLCEMİZİ TANITMAK LAZIM YANI CAYKARE DEDİHİNDE İNSANLAR ZOR HATIRLAR AMA UZUNGUL DEDİNMİ TURKİYEDEYIL DUNYA BİLİR OLUNİÇİN İLCENİN YOLU YATIRIMLARDAN GEÇMEKDEDİR UNUTMAYALIM ULKELER GÖKYUZUNU HAVA SAHASIDİYE ULKELER FAYLAŞMİŞ BUYUK İLÇE OLMAK LAZIM ONUNİÇİN YERLEŞİME VE KONUMA SAHIPDİR DERNEK PAZARI VE KOYLERİ GÖZEL İNSANLARIMIZ SAYGILARLA

  Yanıtla
 • 8 Ağustos 2013 tarihinde, saat 16:09
  Permalink

  Büyük bir başarı diye yazılanlara bakalım meslek lisesi neden sağlık meslek lisesi dil de turizm meslek yanı potansiyel mevsimlik uzungöle garson mu olmalı çocuklarımız.

  Yanıtla
 • 13 Ağustos 2013 tarihinde, saat 12:19
  Permalink

  EEE BURASI DERNEKPAZARI BURDA SANA FİKİR SORULMAZ DÜŞÜNÇELERİN ALINMAZ SEN VELİSİN ÇOÇUĞUN İÇİN HANGİ OKULU İSTERSİN SORAN YOK AMA NEDEN :?NEDENİ BURDA HALK İÇİN HERŞEYİ GÖREN BİZİM İÇİN DÜŞÜNEN BİZİM GÖREMEDİĞİMİZİ GÖREN,BİZİM İÇİN KAFA YORAN İLÇEYİ YILLARDIR KENDİ İSTEDİĞİ GİBİ YÖNETEN GİZLİ AMA HERKES TARAFINDAN BİLİNEN BİR TAKIM KESİM VAR.BURASI HER ŞEYİYLE BİTMİŞ EĞİTİM YOK BELEDİYE YOK DEVLET YOK EMNİYETTE DÜZEN YOK. BUNLARDAN ÇOK KIZAN OLACAK OLSUN BAKALIM. BİZİM GELECEĞİMİZ MALUM AMA ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BU OKUL ASLA İDARE SİYASİ İDARENİN SOL TAŞERONLARI TARAFINDAN YAPILAN BU OKULUN KENSİ EMELLERİ DOĞRULTUSUNDA ADAM YETİŞTİRMEK BUYURUN KENDİ ÇOCUKLARINIZI OKUTUN OZAMAN BİZİM ÇOCUKLARIMIZI DEĞİL.VAHİM DERNEKPAZARINDA YÜRÜMEZ HER DÜMEN KAN KAYBEDEN VUCUDA KAN LAZIM BURAYA HAREKET VEREN BİR ÇALIŞMA YOK AMA GEREGİRSE BURDAN NAKİLİMİZİDE ALMAYA HAZIRIZ.BİR KARAR VERİRKEN OKUL AİLE BİRLİĞİNE DANIŞILIR VELİLELERE SORULUR SAFMI BU MİLLET NEDEN İMAM HATİP DEĞİL SORUYORUM CEVAP VER MÜLKİ İDARE KARAR KOMİSYONU İLERİ COK GELENLER.!

  Yanıtla
 • 13 Ağustos 2013 tarihinde, saat 13:06
  Permalink

  Çoooook önemliydi garson okulu hemde ne önemli!!!
  KAENDİLERİNİ EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ ATFEDENLERE SUNARIM.!
  İçimizdeki cevherleri hamal garson temizlikçi olarak istihdam edebilmek
  için yönetimlerin gayretini doğrusu nasıl algılayacağımı seçemez oldum.!
  Velilerin bireysel gayretleri ile ilçe dışına taşan sorunlarına çocuklarınıda ekleyerek sizleri başarılarınızdan ötürü tebrik ediyoruz iyiki varsınız; ilçemiz nasıl bir adım ileri gider diye düşünürken sağolun kalan 3-5 kişyide dışarı çıkarmayı başardınız tebrikler.Düşünelim biraz yorulmadan görev yaptığı okulda eğitim veren arkadaşlar bile bulundukları yerin elim durumundan kurtarmak için çocuklarını ilçenin dışında okutuyorsa!!! mahallesinde servis olanakları sağlanamamış çocular varsa atın ilçenin hatta ilin dışına sizlere muhalif olup talepleriyle canızı sıkmasınlar;unutmayalım bu gelen nesil yarın bu hesabını bizlere sorar.

  Yanıtla
 • 15 Ağustos 2013 tarihinde, saat 14:25
  Permalink

  SAYGİLARLA YAZILARI OKUDUM ŞUNU İYİ ALLAYALIM ESKİSİ GİBİ ALLIKDEYIL YADA GÖNLUK DAYIL YADA SENELIK DEYIL GELECEK DUŞUNMEYE MEÇBURUZ BUNDA 10YIL SONRA DERNEK PAZARINI DUŞUNEN VARMİ BONNOŞ HİÇKİMSE KALMAMAŞ GEÇLERDEN BAHSETIYORUM ONUNİÇİN İSTAHTAN ŞAT VE BUYUMEK ARKADAŞLAR BİLGİSIZ VE EYTİMSİZ TOPLUN OLMAZ GUNUMUZ ŞATLARINDA OLUNİÇİN BUYUK DUŞUNMAK LAZIM NEDEN İLÇEMİZDE BAŞBAKAN YADA CUMURBAŞKANI ÇİKMASIN SEVGİLERLE

  Yanıtla
 • 1 Eylül 2013 tarihinde, saat 18:21
  Permalink

  EN AZINDAN BİR ELEKTRİK-ELEKTRONİK VEYA MAKİNE ÜZERİNE BİR MESLEK LİSESİ OLABİLİRDİ.BU KONUDA VELİLERİN GÖRÜŞLERİNİN DE ALINMASI GEREKİRDİ.

  Yanıtla
 • 3 Eylül 2013 tarihinde, saat 20:22
  Permalink

  ya ben sevindim ama okulda okuyan öğrenciler ne olucak böyle bişeye gerek yoktu

  Yanıtla
 • 4 Eylül 2013 tarihinde, saat 15:03
  Permalink

  Konu hakkında görüşler gelmeye başladı. Ne var ki bu yazılanların hiç birisi bu kararı almada etkili olanlar tarafından okunduğunu sanmıyorum. Atalarımız ” AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ.”demiş. Bazılarının hoşuna gitmeyecek amma yazmak zorundayım. Suyun derinliğini görmeden göle kafadan dalanların başı kayaya değdiğinde eyvah der amma iş olmuş bir kere. Burdada öyle. Büyük lider “ben ne dersem o olur” demiş ya peşinden koşanlarda aynı şeyi tekrarlar. “Biz ne dersek o olur”. Araştırmalarım sonunda vardığım bilgilere göre karar önce iki başkanımızdan çıkmış daha sonra da kurumlara dikte edilerek bakanlığa kadar ulaşmış. Bakanlık yetkilileri “İlçeniz Kaymakamlığından gelen talep doğrultusunda karar alıdı.” diyor. Yine başkanımız :”Gittikçe öğrenci azalıyor. lise kapanacaktı. kapanmaması için böylesi tercih edildi.” dedi.
  Lisemiz Çok Progrmlı Liseydi. Mevcut lisye ek olarak Otelcilik ve Turizm -İmam Hatip- Hasta bakıcılığı ve benzeri alanlarda bölüm açılıp öğrenci sayısını artırmak mümkünken kolayı tercih edilerek lise kapatıldı. Evet gerçek bu. Henüz herşey bitmedi. Yol yakınken çözüm bulunmalı.” Biz bilmiyorduk.” deyip değişiklik için girişimde bulunmk bile büyük bir hizmet olacaktır. Velilerin ve de Dernekpazarlı herkesin bu konuya duyarsız kalmayıp vakit geçmeden olumlu sonucu elde etmeye gayret etmesini bekliyoruz.

  Yanıtla
 • 10 Eylül 2013 tarihinde, saat 18:21
  Permalink

  öncelikle sayın fahri hocamı yapmış olduğu aydınlatıcı gayretlerinden ötürü tebrik ve takdir ediyorum sağolsun varolsun dernekpazarı hepimizin çocuklar hepimizin geleceği vakit geçmeden bu yanlıştan bir an önce dnülmeli yoksa çok ama çok yazık olacak

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir