Halk Eğitim Kursları’na Vatandaş İlgi Gösteriyor

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı sürekli göç veren bir ilçe olması hasebiyle  azalan nüfusa  hizmet götürmede  birçok sıkıntılar yaşanmaktaydı. Halk Eğitim faaliyetleri , insanların  boş  kalabileceği  zaman diliminde  sürdürülebildiği için öğrenci bulma sıkıntısı ilk sırayı almaktadır. Yapılabilecek  birçok etkinlik olmasına rağmen  kurs öğreticisi ile  kursiyerleri bir  araya getirebilecek zamanda  büyük sıkıntılar yaşanmasına rağmen Akköse Mahallesi’nde 30 kursiyerin katıldığı Aşçı  Yardımcılığı Kursu,

İlçe deki okullarda  öğrenim gören  öğrencilerin katıldığı  Trabzon ve Yöresi, Erkek, Kadın Halk Oyunları kursu,

Dernekpazarı Kız Kur-an Kursunda  18 kursiyerin katıldığı 3-6  yaş çocuk etkinlikleri kursu

Halk Eğitimi Merkez binasında  14 kursiyerin devam ettiği Katı ve Sıvı  Yakıtlı Kalorifer  Ateşleme  Kursu  devam ediyor.

Çok istenen ancak öğretmenle  öğrencinin bir arada olmasını sağlayacak zaman diliminde   sıkıntı yaşandığı  için gerçekleştirilemeyen Bilgisayar Kullanımı Kursu için de  sorun çözülmüş olup, 16 Kursiyerle  kurs çalışmaları başladı.

Ayrıca  Bağlama- Gitar ve bayanlara yönelik El Sanatlarıyla Giyim Üretim Teknolojisi alanlarında ki kursların açılması için  alan taramaları ve hazırlıklar devam etmekte olup vatandaşlarımızın katılımı beklenmektedir.

0 Paylaşımlar

Fahri Düzenli

1945 yılında Trabzon ili Dernekpazarı ilçesi Güney Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu ilçede okuyup 1957 yılında mezun oldu. Öğrenimine dört yıl ara vererek ticaretle uğraştı. Fotoğrafçılık ve halk oyunları en fazla değer verdiği hobileridir. Gezmeyi, kitap okumayı, daha çok tarihsel araştırmaları, şiir okumayı ve yazmayı sevmektedir. Dört çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir