Hacıosmanoğlu’nun 3 Aylık icaatları

0 Paylaşımlar

Okuyucu Yorumu/İbrahim Hacıosmanoğlu 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Trabzonspor’da 67. Genel Kurul’da 1571 oy alarak   başkanlığa seçildi.  Kongre salonunda yaptığı ilk konuşmada Trabzonspor başkanı konuşmaz icraat yapar. Biz zamanında yeteri kadar konuştuk, artık susma icraat yapma zamanımız geldi. Yalnız hiç kimse merak etmesin, elbette ki güçlü liderler yanlarında kendisinden güçlü insanlar da taşır sözüyle siyasetin kulübün içine ne derece gireceğini ilk günden açıkladı.

27 Mayıs 2013 tarihinde Trabzonspor’da ilk büyük değişim teknik direktörlükte yaşandı, toplantısında Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu Tolunay Kafkas ile hiç görüşmeden göreve 1461 Trabzon’un Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay’ın getirildiğini açıkladı.

Hacıosmanoğlu, bir gazetecinin, “Tolunay Kafkas’ın bu konudan haberi var mı?” sorusu üzerine, “Bu sorular Trabzonspor’un başkanına sorulmaz. Trabzonspor’un ne başkanı açıklama yapıyorsa onunla yetinmek zorundasınız” dedi.Bu konuşmanın ardından Trabzonspor Tolunay KAFKAS’a yüklü miktarda tazminat ödemek zorunda kaldı.

28 Mayıs  2013 tarihinde seçimden önce de söylediği Sportif Direktörümüz Fatih TEKKE’dir transfer çalışmalarıyla ilgili sportif direktörleri Fatih Tekke’nin açıklama yapacağını söyledi. Ama Sportif Direktörlüğe Ünal KARAMAN getirildi.

08.06.2013 tarihinde Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada Başkanımız Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu’nun şahsına ait herhangi bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Bu isimle açılı hesaplardan yazılan ifadelerin hiçbirinin kendisiyle ilgisi bulunmamaktadır denildi.

Aynı açıklamadan sonra yine kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada seçim sürecinde kullanılan ve seçimden sonra da aktif olan twitter hesabı için başkanımızın tek resmi hesabıdır denildi.

09.06.2013 tarihinde başkanın talimatı ile Gezi olayları ile ilgili olarak resmi siteden açıklama yapıldı, açıklamada  ülkemizin istikrar ve itibarını, birlik ve beraberliğini, barış ve kardeşliğini olumsuz etkileyecek her türlü tepkilere karşı irade ortaya koymak, futbolun ve sporun bu tarz olaylardan uzak tutulmasını sağlamak, ortak sorumluluğumuzdur.  Trabzonspor Kulübü olarak tertemiz formamızın, sportmenlik dışı, provokatör ve şiddet üreten grupların organizasyonlarının içerisinde gösterilmesinden rahatsızlık duymaktayız.  Denildi, bu açıklamadan 1 hafta sonra da AKP Kazlıçeşme mitingine katıldı ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu aramızda anonsu ile mitingde halkı selamladı.

Aynı günün akşamı Telegol progamına bağlandı ve kendisine sorulmadığı halde ben bugün bir mitince katıldım Benim oraya gidiş düşüncem belli. Herkes düşüncesine göre tavrını ortaya koymalıdır. Benim oraya gidiş sebebim Gezi Parkı’ndaki eylem değildir. Herkes gidip Gezi Parkı’nda eylemini yapabilir. Devlet dairelerine başörtülü insanlar girmesin, üniversiteye başörtülü insanlar gitmesin. Bu olayın mağduruyum ben. Benim geniş bir ailem var. 12 kardeşim ve 150’nin üzerinde yeğenim var. Büyük ablamın kızı üniversite 3. sınıfa kadar çok başarılıydı, ama 4. sınıfta başını açmadığı için mezun olamadı ve şimdi evde çocuklarına bakıyor. Benim eşim de mimarlık kazandı, ama okuyamadı yine bu başörtüsü nedeninden dolayı. Ben mağdur olarak burada bir taraf olmak istedim ve o yüzden gittim” dedi.

21.06.2013 tarihindeborç alındığı halde bağış yapılmış gibi Gökdeniz Karadeniz için  Resmi siteden yapılan açıklamada Gökdeniz KARADENİZ kulübümüze 500 bin dolarlık ekonomik katkıda bulundu. Trabzonspor’un kendisine kattığı değerlerin parayla ölçülemeyeceğini ifade ederek, böylesi örnek bir tavır sergileyen oyuncumuzu benzersiz davranışı nedeniyle kutluyor, kendisine teşekkür ediyoruz denildi.

Kulüpte ödemeler konusuda imza yetkilisi şirket müdürünün görevine son verilmesi sonucu  yapılması gereken ödemeler yapılamayacağı için 26.06.2013 tarihinde Kap.gov.tr’ye yapılan açıklamada kulübün genel kurula kadar 3 gün süreyle kayyuma devredilmesi için Trabzon Asliye Ticaret mahkemesine başvuruldu.

Seçim sonrası yaptığı açıklamada Gençlik Geliştirme Koordinatörü olarak Ömer Eyüboğlu ile çalışacaklarını söyledi.15.07.2013  sözleşme imzalayan Ömer Eyüboğlu’nun sözleşmesi, yaşanan bazı fikir ayrılıkları nedeniyle 17.07.2013 tarihinde  karşılıklı olarak feshedildi.

26.07.2013 tarihinde CHP ve MHP Genel Başkanlarının Trabzonspor’a karşı şike yapan Fenerbahçe ile ilgili demeçleri nedeniyle resmi siteden açıklama yapıldı.  Muhalefet partisi liderlerinin açıklamalarından kısa süre sonra Başbakanın “her takıma eşit mesafedeyim ama çocukluğumdan beri fenere özel ilgim var, küme düşme, avrupadan men kaarrları kaldırılmalı, kişilerden dolayı milyonlarca taraftarı olan kulüpler cezalandırılmamalı, bu kararlar değişmeli” sözüne ise tepki vermedi ve “bizi rahatsız edecek bir durum söz konusu değil” dedi.

28.06.2013 tarihinde katıldığı tv programında İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından şike yapmaktan  suçlu bulunan, mahkemede verdiği ifadesinde Trabzonspor tarafından oyuncularıma teşvik teklif edildi diyen Sivasspor kulübü başkanı Mecnun ODYAKMAZ’a kefil olduğunu onun bu işlere karışacağına inanmadığını söyledi. Katıldığı bir sonraki programda ise “Mecnun başkan Fenerbahçe oyuncularıma alttan alttan çalıştı bunu görmezden gelmeyelim “diyerek kendisini savundu

31 Temmuz tarihinde katıldığı bir spor programında Başbakan Erdoğan’a övgüler yağdırarak, “Sayın Başbakanı da halk seçti, bizi de Trabzon’un gerçek halkı seçti. Kendimden çok şey bulduğumu ifade ettim kendisinde. Bu ülkenin başında daim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Katkımız olursa seviniriz” dedi. Konuşmanın devamında “Biz zaten kendisini seviyoruz ve değer veriyoruz. Kendisine de söyledik bu ülke için bir şans olduğunu. 10 senede bu ülkeyi nereden nereye taşıdığını görüyoruz. Bir 10 sene daha devam ederse dünyada söz sahibi olan bir ülke ortaya çıkacağına inanıyoruz. O da bizim liderimiz. Spor adamı olabiliriz ama sonuçta bu ülkenin vatandaşıyız. Bu ülke için yapılanları görmemek bir riyakarlık olur. Benim partim yok. Benim partim Türkiye” dedi, ama 31.03.2013 tarihinde oynanan Trabzonspor-Antalyaspor maçından sonra Trabzonspor taraftarının da bulunduğu bir ortamda taraftarlar ile sohbet ederken bende AKP’liyim eleştirmem doğru olmaz dedi.

Başkan olursam bir ay sonra o kupa Trabzon’a gelecek ve herkes nasıl geldiğini görecek söylemine rağmen Malouda ve Bosingwa’nın imza töreninde kupa gelecek ama sabırla beklemek gerekir.Biz başbakanımızı seviyoruz. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu ülkede başbakan spora müdahale ediyor diyorlar. Eğer müdahale etmiş olsa bana söylerdi. Çünkü bu konuyla ilgili bu ülkede laf söylemediğimiz hiç kimse kalmadı. Kendisiyle konuştuğumda bana bu konuyla ilgili hiçbir şey söylemedi. Bu konuyu kullananlar art niyetli olarak söylüyorlar. Başbakanının baskısı var diyorlar, olsa bize olurdu. Bu ülkeyi adalet içerisinde yöneten insanlar hak sahibine teslim edilirken ona müdahale etmez dedi.

Zafer Düzenli

Oysaki Başbakan 22.03.2012 tarihinde İstanbul’da düzenlenen UEFA Kongresindeki konuşmasında kişiler ile kurumları ayırın, kişilerin yaptığı suçlar nedeniyle 25 milyon taraftarı olan kurumları mağdur etmeyin diyerek olaya müdahil olmuştu.

26.08.2013 tarihinde katıldığı televizyon programında Çaykur Rizespor maçında sahadan çıkan Volkan Şen için Volkan’ın yaptığını sokakta misket oynayan çocuklar yapar, bizim olduğumuz yerde olmaz dedi. 28.08.2013 tarihinde Volkan’ın yaptığı basın toplantısında herkesten özür dilemesi üzerine bizde üzerimize düşeni yapacağız diyerek affedildiği mesajını verdi ve Volkan ŞEN 01.09.2013 tarihinde Akhisar Belediyespor maçında ilk 11’de maça çıktı.

İbrahim Hacıosmanoğlu CAS tarafından açıklanan Fenerbahçe’nin 2 yıl avrupadan men karadı ile tescillenen şike kararı sonrası katıldığı tv programında “beklediğimiz karar çıktı, biz kimseye başvuru yapmayacağız. Ortada bir pislik var. Bu pisliği örtmeye çalışanlar bundan sonra örtemeyeceklerini anlarlar sanırım” dedi.

Yerel bir gazeteye verdiği röportajda Mark Janko’yu almak için banka teminatı vermişler, sanki Messi’yi almışlar, sözünün ardından forvet transferini UEFA’ya verilecek listeler öncesi yapılamaması üzerine Marc Janko’ya lisans çıkartıldı.

Deplasmanlara gidecek parayı denkleştirmekte zorlanan ve görevi Trabzonspor’a oyuncu yetiştirmek olan 1461 Trabzon’un son transferleri ise oldukça ilginç isimler,Son bir ayda Başaran, Çakıroğlu ve Hacıosmanoğlu soy isinleri ile amatör lisansları ile dahi maç oynamayan transferler kulübün ne derece vahim bir duruma sürüklendiğini göstermekte

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir