Günebakıştan çok konuşulcak seçim haberi

0 Paylaşımlar

Günebakış gazetesinden çok konuşulacak Dernekpazarı haberi.

Bugünkü Günebakış gazetesinde yerel seçimler için Dernekpazarı masaya yatırıldı. Haberde ilginç iddialar Dernekpazarında gündem oldu.

İşte Aydın Gelleci nin o haberi..

Dernekpazarında işler karışacak

 

Trabzon’un en küçük ilçelerinden biri olan Dernekpazarı’ndaki birbirinden güçlü adaylar hem AK Parti’yi hem de diğer partileri zor durumda bırakacak.

Trabzon’un en küçük ilçelerinden biri olan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da baba ocağı Dernekpazarı’nda 2019 Yerel Seçimleri İçin birbirinden güçlü isimler belediye başkan aday adayı olarak konuşuluyor. Mevcut belediye başkanı Mehmet Aşık’ın karşısına özellikle kendi partisi olan AK Parti’den birbirinden önemli isimlerçıkmaya hazırlanıyor. AK Parti, kurulduktan sonra ilk yapılan 2004 Yerel Seçimlerinde Dernekpazarı’nda seçimi Doğru Yol Partisinin adayı İbrahim Yüce’ye karşı 9 oyla kaybetmişti. 2009 Yerel Seçimlerinde ise Demokrat Partiden aday olan aynı kişiyi bu kez 208 oyla geçerek seçimleri kazanmıştı. 2014 seçimlerinde ise AK Parti bu kez MHP ile yarıştı. AK Parti’nin adayı Mehmet Aşık bin 323 oyla başkan seçilirken MHP’nin adayı Dursun Atalay 622 oyda kalmıştı. AK Parti, 2009 Yerel Seçimlerinde Demokrat Parti ile 2014 Yerel Seçimlerinde ise MHP ile yarıştı. Ancak şimdi hem İYİ Parti hem de Saadet Partisi var. 2019 Yerel Seçimlerinde ise Dernekpazarı’nda AK Parti’nin aynı başarıyı gösterip gösteremeyeceği merak konusu

AK Parti: Aynı zamanda doktor da olan Dernekpazarı Belediye Başkanı Mehmet Aşık, geçen dönem AK Parti’den belediye başkanı seçildi. Aşık, ikinci dönem için de ‘adayım’ diyor. Ancak Aşık’ın karşısına hem kurumundan hem de partisinden ciddi isimler çıkıyor.En güçlü adaylardan biri ise Eski AK Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta. Usta, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada adaylığını ilan ederken, “Aday adayı değil, adayım.” diyordu. Bu da ne kadar kararlı olduğunu ortaya koyuyor. Usta eğer AK Parti’den aday gösterilmezse başka partiler de kendisine teklif götürebilir. Ancak Usta bu tekliflerle nasıl bakar bilemiyoruz. AK Parti’den bir başka aday adayı ise Belediye Meclis Üyesi ve Gençlik Kolları Başkanı Ersin Akyol. Bir diğeri ise AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Özkan Keskin. Bir aday aday da belediyeden var. Dernekpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Osman Ekşi de aday adaylığını düşünüyor. Geçen dönem aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen Yaşar Falcı ise baskılara rağmen yeniden aday adayı olmaya sıcak bakmıyor. Dernekpazarı’nda aday belirlenirken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görüşü de mutlaka önemli olacaktır. Ancak son kararı AK Parti Genel Merkezi verecek.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir