Giderin Bu Mağduriyeti

0 Paylaşımlar

Trabzon Of ilçesi ile Çaykara ilçesi arasındaki dolmuşçuların anlaşmazlığı vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor.
Of İlçesi dolmuşçuları ile Çaykara ilçesi dolmuşçuları arasındaki yolcu taşıma anlaşmazlığı mahkemelere kadar taşınış ve Of ilçesine ait dolmuşların Çaykara dan yolcu almasına yasak kararı gelmişti.
Bu dolmuşların yasaklanmasının ardından Çaykara ilçesi otobüsleri Of Devlet Hastanesine  yolcu durağı olmaması nedeniyle giden ve gelen yolcuyu Of ilçesi Ulusoy köprüsünde indirmek zorunda kalıyor. Bu nedenle bu hastaneye gitmek isteyen vatandaş ya özel taksi tutacak yada 300-400 metre yaya yol yürüyecek. Büyükşehirle birlikte bu sorunların aşılacağını düşünen vatandaşlar  ise Büyükşehirden umutlu. Konuyu son olarak Dernekpazarı Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Adnan Düzenli Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanının Dernekpazarı’ndaki istişare toplantısında gündeme getirdi.
Gümrükçüoğlu ise sorunun çözümünün İl Trafik Komisyonunda olduğunu kendilerinin çok fazla müdahil olamayacağını   belirtti.
Vatandaşlar ise durumdan rahatsız olduğunu belirterek” Arabası ve parası olanlar hastanenin kapısına kadar gidiyor, olmayanlar ise o kadar yolu yürümek zorunda kalıyor. Burada Dernekpazarı ve Çaykara ilçelerinin mağduriyeti söz konusu. Adam zaten hasta, birde o kadar yol yürüyor yazık değil mi bu vatandaşa Allah rızası için bu sorunu çözün”diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Mağduriyetin giderilmesi için Çözüm olarak önerimiz; Öncelikle Of Çaykara hattına 3 ilçeden ikişer tane karşılıklı minibüs seferleri
veya Çaykara otobüslerine hastane yanında durak olabilir…
Öte yandan Büyükşehir otobüslerinin bölgemizede hizmet vermesi için Dernekpazarı’nın tüm muhtarının imzaladığı evrak Başkan Gümrükçüoğlu na sunuldu ve bununda araç eksikliği nedeniyle olamayacını belirtti.

İlçe Başkanlarımızı belediye Başkanlarımızı İdarecilerimizi  göreve çağırıyoruz “GİDERİN BU MAĞDURİYETİ”
0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir