Gençlerden Muhteşem Anma-Video Haber

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Hasan Cansız Kom Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı izleyicilerden tam not aldı.

Programa İlçe Kaymakamı Murat YILDIZ, Belediye Başkanı Dr. Mehmet AŞIK, daire kurum ve amirlerin yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Saat 09 45’te Atatürk anıtına çelenk sunma ve ardından İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan program okul çok amaçlı salonunda devam etti. Günün anlam ve önemiyle alakalı yapılan konuşma yapıldı ve şiirler okundu. Merkez Cami İmam Hatibi İsmail Hakkı TOPAL şehitlerimizin ruhu için Kur’an-ı Kerim tilaveti sundu ve ardından okulun öğrenci ve öğretmenleri tarafından hafta içinde Aziz Şehitlerimize hediye olarak okunan Kur’an-ı Kerim için dualarda bulundu. Hazırlanan orotoryo ile izleyiciler adeta tarihe kısa bir yolculuk yaptı. Duygu dolu anların yaşanması da ayrıca dikkatlerden kaçmadı.

Okul Müdürü Aziz Özkan amaçlarının şehitlerimizi tarihten gelen şuurla beraber her daim anma bilincine hazır halde tutmak, aslında şehitliğin özlenebilir ve erişilmesi zor bir makam olduğu inancını diri tutmak olduğunu, gençleri buna hazır olarak yetiştirme gibi hedefin olması gerektiğini belirtip katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ifade etti.

Program çıkışı  misafirlere Çanakkale askerlerimizin yemek menüsü ikram edildi.

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir