Gece yarısı yangın korkuttu

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı gece yarısı yangınıyla korkulu dakikalar yaşadı…

Dernekpazarı geçen günlerde gece yarısı yangınıyla korkulu dakikalar yaşadı.

Dernekpazarı karanfil sokaktaki Akyol Mobilya da meydana gelen yangın korkuttu. Gece 12 civarı sobadan çıktığı sanılan yangın maddi hasara neden oldu. Yangın vatandaşların müdahalesiyle söndürüldü. Yangının işyerindeki tinerlere sıçramadan olası faciayı önledi.

İtfaiyesiz İlçe

Öte yandan yangın için Çaykara ve Of ilçelerinden itfaiyeler geldi. Dernekpazarı Belediyesinin ise yangına müdahale edecek itfaiyesi yok. Var olan itfaiye  su taşımaya yarıyor ve çoğu zamanda arızalı.

İşin garip tarafı ise itfaiyenin eksikliği sadece yangın zamanları aklımıza geliyor. Son olarak Bahadır Atalay’ ve Ormancık Köyündeki yangında itfaiyenin eksikliği gündeme gelmişti. Dernekpazarı Gazetesi olarak halkımızdan gelen yoğun talepler üzerine yerel basında konuyu geniş şekilde gündeme taşımamıza rağmen henüz somut bir gelişme görülmedi. Yerel seçimler öncesi siyasilerimizin konuya yaklaşımını takip edip sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Dernekpazarı halkı olarak ilçemizin zor zamanlarında  anında müdahele için  itfaiye istiyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla….

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir