Erdoğdu Lisesinin Başarısı Bize Ne Kazandırır

0 Paylaşımlar

Dünya liseler arası futbol şampiyonasında Brezilyayı yenerek dünya şampiyonu olan Erdoğdu lisesini tebrik ediyor tüm ekibini alınlarından öpüyorum. Bu başarı belki silkinip, kendimize gelmemizi sağlar diye umut ediyorum

Bu başarı bize ders olması bakımından son derece önemlidir. Bu başarı şans, rastlantı gibi bahanelerle küçümsenemez çünkü daha önceki yıllarda Trabzon lisesi de 2003 yılında şampiyon, 2005 yılında da dünya ikincisi olarak bu başarıyı yakalamıştı. Bu şu anlama gelmektedir; Trabzon bir futbol şehridir, bir futbol tarlasıdır yeter ki ekmesini, sulamasını, yetiştirmesini bil. Türk futboluna nice yıldızlar Ali kemaller,Cemiller,Necatiler Şenollar, Gökdenizler, Fatihler işini bilenler tarafından bu tarlada yetiştirilmiştir. Son yıllarda bu tarla nadasa bırakılmış gerekli ehemmiyet verilmemiş bunun yerine sadece kamuoyuna şirin gözükmek adına yapılan popülist politikalar neticesinde Milyonlarca dolar işe yaramaz emekliliği gelmiş, ununu elemiş eleğini asmış futbolcular transfer edilerek taraftar avutulmuştur. Sadece bir yabancıya verilen 4-5 milyon doların bu tarlaların yeniden işlenerek yeni yeni kaliteli filizlerin yetişmesi için harcanması neticesinde ne cevherlerin keşfedileceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Alt yapılara sağlanacak olan maddi imkanlar, Karadeniz insanının özünde olan inatçı, mücadeleci ruhu ve müthiş yetenekleri bilimsel yöntemlerle geliştirilerek bu tarlalar yeniden filiz vermeye başlayacak bundan hem Trabzonspor hem de ülke futbolu kazanç sağlayacaktır.

Trabzonspor’un yıllardır şampiyonluğa hasret kalmasının altında yatan neden de önündeki tarlayı görmemek, sadece kamuoyuna şirin görünmek adına popülist politikalar uygulamak olmuştur.

3-5 yabancı futbolcu alınınca yöneticileri yerden göğe sığdıramayan bu konuda eleştirel bakmayan, kendi evlatlarımızı en ufak hatasında yuhalayan bizler artık bir beyin fırtınası yapmamız gerekmektedir. Erdoğdu Lisesine de merteği gözümüze soktuğu için ayrıca teşekkür ediyor başarılarının daim olmasını diliyorum.

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir