En Anlamlı İftar Yemeği

0 Paylaşımlar
Ofta Su simit Hurma İftarı
Trabzon İHH tarafından Of İlçesinde organize edilen Su simit ve Hurma dan oluşan  iftara birçok vatandaşın yanısıra bir çok Dernek kuruluşu da destek verdi.
Dünyadaki açlığa ve lüks sofralardaki tüketime   dikkat çekmek maksadıyla düzenlenen program Of Çarşıbaşı camisi önünde gerçekleştirildi.
İHH Trabzon Başkanı Dr. M. Kadir Topcu yaptığı konuşmada “Dünyada 3 milyar insan günlük 2 dolar, 1 milyardan fazla insan ile 1 dolardan daha az ücretle yaşamak durumunda. Şuandaki soframız 1 dolara mal oldu. Doğu Türkistandan Çeçenistana, Orta Afrikadan Filistine dünyanın pek çok yerinde “Kanımız” akıyor, “Canımız” yanıyor. Acı, ölüm, yokluk ve sefalet coğrafyamızda kol geziyor..

Tüm bu acılara ve yoksulluğa dikkat çekmek ve aynı zamanda, sanki bunlar hiç yokmuşcasına lüks iftar sofralarında yaşanan israfa tepki göstermek için bu akşam Of İlçemizde Su-Simit-Hurma ile iftar ediyoruz.. Ve dünyada ki sıkıntı ve açlık “Açları doyuramadığımızdan değil, tokları doyuramadığımızdandır. Umulur ki sakınırız”dedi.

İftar programı Of Merkez Çarşıbaşı İmam Hatipi İsmail Küçükakyüzün yaptığı dualarla son buldu
0 Paylaşımlar

En Anlamlı İftar Yemeği” için bir yorum

  • 12 Temmuz 2014 tarihinde, saat 15:58
    Permalink

    Bu tür organizasyonları ilçemizdede görmek isteriz saygılar

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir