DKV Gençlik Yerinde Duramıyor

0 Paylaşımlar

Ülkemizin kültürü en zengin bölgelerinden biri Doğu Karadenizdir. Bu bölgenin içinde de yöremiz Solaklı Vadisi… Fakat bu büyük zenginliğimiz, gerek yöre halkının şehirlere göçmesi gerekse yeni kuşakların farklı ilgi alanlarına yönlendirilmesi sonucu yeni nesillere tam olarak aktarılamamıştır.

Her ne kadar son yıllarda vakıf ve derneklerin gayretleriyle bu kültürler tekrar kazandırılmaya ve yaygınlaştırılmaya çalışılmış olsa da hala kat edilecek çok yolumuz var. Kemençe bilenlerin sayısı sürekli artsa da, kemençenin kardeşi kaval için bu durum tam tersi. Bu probleme çözüm üretmek isteyen DKV Gençlik Kollar, toplantılarında konuyu gündeme taşıdı, gerekli bağlantıları, şartları sağladı ve unutulmaya yüz tutan kaval kültürünün tekrar canlandırılması için KAVAL kursu açma kararı aldı.

Eğitmenliğinin HÜSEYİN FINDIKOĞLU tarafından DERNEKPAZARI KÖYLERİ KÜLTÜR ve DAYANIŞMA VAKFI’nda verileceği KAVAL KURSU 21 Şubat PAZAR günü saat: 11.00’da başlayacaktır. Sizde kültürümüze sahip çıkan DKV Gençlik Kollarımızın tertiplediği bu nadide kurs için kaydınızı geç kalmadan yaptırınız.

Detaylı bilgi ve kayıt için : 0539 911 05 47kaval

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir