DKV 2015 Burs Başvuruları Başladı

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Köyleri vakfı 2014-2015 eğitim Öğretim yılı  burs başvuruları başladı.

Vakıf adına bir açıklama yapan Dr. Mustafa Güveli şunları belirtti;

“Sevgili Öğrenciler, Çok kıymetli  Hemşerilerim; Vakfımızın 2014-2015 eğitim yılındaki en önemli faaliyetlerinden biri olacak olan öğrenci bursları için başvurular başlamıştır. Öğrencilerimizin www.dkv.com.tr/burs adresinden yapcağı başvuru ile değerlendirmeler yapılacaktır. Yeni oluşturulan formda beyana güven esas olacaktır. Öğrencilerimizin kendileri ile alakalı doldurduğu bilgiler kendi köylerindeki bilirkişilerle de istişare edildikten sonra vakfın bütçesi ve ihtiyaç sahiperlinin de durumu gözönüne alınarak değerlendirmeler yapılacaktır. Öğrencilerle de mülakat yapılması planlanmakta olup bilahare kendilerine bu bildirilecektir. 5 Eylül-10 Ekim 2014 tarihleri arasında  devam edecek olan başvurular değerlendirildikten sona aylık 100 lira burs verilecek olan bir öğrencimiz bir yıllık burs maliyeti 1000 lira olacaktır. İlk burs taksidinin 7 Kasım 2014 te öğrencilerim hesaplarına aktarılması palnlanmaktadır. Sonraki ödemelre her ayın ilk cuması olması planlanıyor.

Buradan internet s,temizdeki burs başvurusu yazılımı konusunda yoğun temposu içinde ciddi fedakarlık gösteren Vakıf Gönüllümüz sSayınYasin İlhan’a teşekkürü bir borç bilirim.

Bilindiği üzere Vakıf Merkezimiz Güngörende olup 5 katlı bir binadır.Bina gelirleri ancak giderlerini karşılamaktadır. Bu nednele hayırsevenlerimizin katkıları oldukça önem arzetmektedir. Hayır sevmek çok yüklü rakamlarla olmak durumunda değildir elbette. İsteyen ve imkanı olan kişiler vakıf hesapplarına her ay düzenli para yatırmak, bir defada burs oalrak verilmek üzere toplu bağış yapmak yada cebinizden 1361 numara ya BURS yazarak bir mesaj göndermek suretiyle 10 TL bağışta bulunabilrisiniz. Sadaka vermeye niyetlenip verecek yer bulmazsanız eliniz cebinize gitsin ve 10 lira vermek için 1361 numaraya bir mesaj gönderin lütfen. (Tüm operatörlerden bağış yapılabilir)

Ayrıca vakfımızın değişik esnaf hemşerilerimizin müesseselerine bırakmayı planladığı yardım sandıklarına da bağışta bulunabilirsiniz.

Vakıf yönetimi ve vakıf yetkilileri bugünlerde kapınızı çalabilir. Bütçenizi ayaralayın ve bir miktar da vakfa tasadduk edin lütfen.

Bu vesile ile 2014 -2015 eğitim yılının tüm öğrencilerimize ailelerine memleketimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.burs

Dr Mustafa Güveli
Yönetim Kurulu Üyesi

Ayrıca Tüm operatörlerden BURS yazıp 1361 e sms atarak 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir