Dernekpazarı’na Dev Yatırımlar

0 Paylaşımlar

Uzun süredir yapılan çalışmalara ve üzerlerine yenileri de  eklenince ilçemiz adeta inşaat sahasına dönüştü.
Emniyet binası, Hükümet konağı, Afet evleri, Emniyet lojmanları  derken son olarak spor kompleksi inşaatı hızla devam ediyor.

İlçemizin önemli eksiklerinden Hükümet konağı hizmet hazır. Bazı kurumlar yerleşme taşınma  işlemlerini başlatmış durumda. Kaymakamlığın ise  iki hafta içerisinde yerleşmesi bekleniyor. Afet konutlarında son aşamaya gelinirken Emniyet lojmanları ve Gençlik Merkezi inşaatları hızla sürüyor.

İlçemizin kaderini değiştirecek olan Kentsel dönüşüm için ise çalışmalar sürüyor. Aldığımız son bilgilere göre yıkılmayacak olan yeni  binaların giydirme işlemleri ile alakalı DOKAP ile görüşmeler sürdüğü yönünde.

Hol gurup yolunun asfaltlaması bitmiş durumda.  5 km beton yol ihalesi yapıldı ve başladı 3,5 km yol beton ihalesi yapılacak ve yıl sonuna kadar dökülmüş olacak
Ayrıca toplam 20 km asfalt programı var,  Büyükşehir imkanları ölçüsünde yıl sonuna kadar dökülmesi bekleniyor.

Öte yandan ilçemize bağışlanan 5 iş makinesi hizmete başladı . İlaveten çift şeritli yol çalışmaları tünellerle sürüyor.

Emeği geçenlere İlçemiz adına teşekkürlerimizi sunarız

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir