Dernekpazarlılardan Suriyeli Kardeşleri İçin Seferberlik

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin öncülüğünde Belediye ve İlçe Müftülüğünün organize ettiği HALEP İÇİN YARDIM KAMPANYASI  bir haftalık maratonla  sona erdi.

Örnek Organizasyon Yaptılar

Dernekpzarı Eğitim Derneği  bünyesinde yürütülen örnek dayanışma da, Dernek yönetim kurulu üyesi  Kondu Mahallesi Muhtarı Ömer BÜYÜK ve Yönetim Kurulunun diğer üyeleri yanısıra , Belediye çalışanlarından Ali Atalay , İş Kur Elemanları , gündüz gece demeden, halkın getirdiği yardım malzemelerini, tek tek ele alıp vasıflandırarak paketlediler.

Battal boy çuvallara konan malzemelerin türleri çuval dışına yazılarak özellikleri belirtildi. 

Dernekpazarı ilçe Müftülüğü ; “Dernekpazarı Trabzon un en küçük ilçesi ve kış mevsimi ölü mevsim. Mahallelerdeki evlerin % 70 inin boş olduğu dikkate alındığında küçümsenmeyecek bir yardımın toplandığını görüyoruz. Müftülükçe düzenlenen nakdi yardımı da düşündüğümüzde insanlarımızın her zaman mağdur ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu görüyor ve bundan gurur duyuyoruz. Biz top yekün bir millet olarak aç insanlar dururken doyasıya yiyemeyen, açıkta kalanlar varken huzurlu olarak kapanamayan bir milletiz. Ve her zaman ihtiyaçlılara yardıma hazırız. Sofrasındaki 2 ekmekten 1 ini zorda kalan kardeşlerine seve seve veren, paylaşmanın adını gönüllerine yazan, bir kamyon dolusu malzemenin yanında kamyonlarca sevgisini de kardeşlerine yollayan Dernekpazarı sakinlerine gönülden teşekkür ederiz. denildi.

Toplamda 140 Battal boy çuval malzeme toplanmıştır ve Trabzon İHH Şubesine teslim edilmiştir.

18- ÇUVAL UN
16 – ÇUVA ÇOCUK GİYİM
26 – ÇUVAL BAYAN GİYİM N
17- ÇUVAL KURU GIDA
23 –ÇUVAL ERKEK GİYİM
7- ÇUVAL AYAKKABI
23 –ÇUVAL BATTANİYE VE YORGAN
4- ÇUVAL MUTFAK EŞYASI
10- ÇUVAL ÇOCUK BEZİ

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir