Dernekpazarı’nda Kentsel Dönüşüm

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız ilçeyi sil baştan  yenilemeyi düşünüyor. Aylar öncesi, İlçe merkezinde düzenlediği bilgilendirme  toplantısında  İlden gelen  yetkililerin yaptıkları  açıklamalar ve  karşılıklı soru cevap  yöntemiyle  halk bilgilendirilmişti. Konuyu  kararlı bir  şekilde  takip  eden  başkan Çevre ve Şehircilik  Bakanıyla  bir araya  gelerek  teknik destek istemişti. 03.07.2013 Çarşamba günü  Ankara dan Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğünden Zeofizik Mühendisi  Selçuk İnal ile  Trabzon Kentsel Dönüşüm  Şube Müdürü Mustafa Yetkin  ilçemize gelerek Belediyede  durum değerlendirmesinde bulundular.  İlçenin  farklı  alanlardan  görüntüsü gezilip görüldü.

    Başkan:” İlçemizdeki binaların çarpık  yerleşim nedeniyle  ve yapıldıkları zamanın koşullarında  bir  değeri  varken bugün sadece bir  kütle  yığınından ibarettirler.  Ruhsat verilmeye  uygun  ticaret yerlerimizin sayısı   beş parmağımızdan  azdır.  Oturulan konutlarında hiç biri günümüz  ihtiyaçlarına  cevap   verebilecek  durumda değil.  Geleceğin Dernekpazarı  ın  inşa  edebilmek  için bir yerden yıkmaya  başlamak  şart. Bu da  ancak Kentsel Dönüşüm uygulaması ile  olabilir. İşte  ben bu  çalışmayı  başlatmayı düşünüyorum. İşin  en  zoru  başlamaktır. Sizden teknik ve projesel destek  istiyorum.” Dedi.

     Bu konunun Proje  ve  maket  şeklinde  oluşturulup  hak sahiplerini bilgilendirerek  en kısa  zamanda   uygulamaya  geçilmesi kararlaştırıldı.

Fahri Düzenlidernekpazarı

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir