Dernekpazarı’nda İşler; yarım işler!

0 Paylaşımlar

Yaklaşık bir yıl önce Dernekpazarı İlçesinin telefon hatları yer altına döşeme çalışmasına başlanmıştı. Bu çalışma ihale usulüyle değil, bizzat kurumun elemanları tarafından yürütülmekteydi. Bıktırıcı çalışma aylar sürdü. Madur olan halk” keşke eskisi gibi kalsaydı” der durumla karşı karşıya kaldı. Sonunda bitti denildi. Çarşı içindeki bağlantı logar kapaklarının çoğu parke seviyesinden yüksek bırakıldı. Belediye binasından itibaren ilçe girişine kadar olan alan yapılmadı. Aynı anda bulunan Ziraat Bankasına Kapalı otopark kenarından hat verildi. Devamındaki işyerlerinin telefon bağlantısı yok. İş yeri sahiplerinden Süleyman Cansız :” Nereye başvurdumsa sonuç alamadım. İşi yürüten sorumlu da emekli olmuş. Mağduriyetimizi giderecek bir merci yok mu?”diyor.

Konunun asıl can alıcı yönüne gelince Telekom binası önündeki dağıtım lokarı bağlantıları inanılacak gibi değil. Tamamı açıkta olup bir yağmur brandası  ile örtülmektedir. Yan tarafındaki diğer kablolar da meydanda dağınık bir şekilde duruyor. Çocukların oyuncak kabloları gibi. Kuvvetli bir yağmurda ıslanan bağlantılar nedeniyle telefonlar çalışmamakta veya sorunlu iletişim sağlanılmaktadır.

Bu sorundan Telekom’un haberi yok demekte olanaksız. Zira elemanları her gün gördükleri bir tablo. Takip eden olmayınca işler yarım yamalak oluyor malesef…

Fahri Düzenli

 

Yetkili ve sorumluların bu sorunu bir an önce çözmelerini bekliyoruz.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Dernekpazarı’nda İşler; yarım işler!” için bir yorum

  • 14 Eylül 2013 tarihinde, saat 13:55
    Permalink

    Sadece ilçe merkezinde sorun yok köy telefonlarıda 8-9 aydır çalışmıyor.Defalarca bildirmemize rağmen sorun çözülmedi. Çayırbaşı köyünde bir çok kişinin telefonu aylardır çalışmıyor.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir