Dernekpazarı’nda Gazze

0 Paylaşımlar
AGD
Anadolu Gençlik

Dernekpazarı Anadolu  Gençlik tarafından organize edilen Gazze’de Bayram paneline ilgi yoğun oldu.

Yaklaşık ellinin üzerinde vatandaşın iştirak ettiği programa konuşmacı olarak  Cansuyu Derneği Gönüllüsü ve Anadolu Gençlik Dergisi yazarı D.r Abdülaziz Yılmaz Kurban bayramında Gazzede yaşadıklarını  anlattı.Dernekpazarı A:G.D. evindeki  Programın kısa zamanda planlanması nedeniyle yeterli duyurunun yapılamamasına rağmen programı duyan her duyarlı Dernekpazarlı vatandaşın  iştirak etmesi ilçemizde Gazzeye olan sevginin göstergesi oldu. Dr. Abdülaziz Yılmaz’ın Gazze ile ilgili anlattıklarıyla dinleyicilerin zaman zaman gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.Dr. Abdülaziz Yılmaz yaptığı sunumda Gazze’nin önemine vurgu yaparak” Gazze müslümanların ortak davasıdır.  Müslümanların üç kutsal mescidi vardır. Bunların üçüncüsü Mescidi Aksadır. Gaazzede kiler müslümanların ortak malı olan Kudüs ü bekliyorlar. Canları pahasına davalarından hiç bir adım geri atmıyorlar. Gazze şuanda kapalı hapishanedir. Müslümanlar olarak ortak davamız olan Filistine sahip çıkmalıyız”dedi.

Projeksiyon cihazıyla Gazze’nin görüntülü olarak anlaıldığı program yaklaşık 2 saat sürdü. Program yapılan ikramların ardından sona erdi.
Dr. Abdülaziz Yılmaz’a Dernekpazarlılar olarak şükranlarımızı sunarız….

 

Yorum ekle

  
0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Dernekpazarı’nda Gazze” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir