Dernekpazarı’nda Dikkat Çeken Sonuçlar-Analiz Haber

0 Paylaşımlar

24 Haziranda resmi olmayan sonuçlar açıklandı. İlçemizde seçimler huzur havasında gerçekleştirildi. Her hangi bir asayiş olayı duyulmadı.

Seçimlerde vatandaş ilk defa bu kadar tercihli ve bilinçli oy kullandı. Seçime katılım rekor oranda.
Öte yandan iktidar partisindeki düşüşler göze çarpıyor. Düşüş tüm Trabzon da %10’larda gerçekleşti. Dernekpazarı’nda 1 Kasım seçimlerine oranla  Cumhur İttifakında hafif düşüş yaşanırken Milletvekilliği seçimlerinde yaklaşık %10 düşüş olduğu gözlendi. Bu durumun bir çok nedeni var ama ana nedenler arasında Milletvekilliği sıralamalarından tutunda, bazı küskünlüklere kadar bir çok neden var. İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanının yoğun çalışmalarının yanı sıra Eski Bakanımız Eyüp Aşık beyinde nokta atışı çalışmaları göstermesine rağmen beklenen sonuçlar alınamadı. Bütün bunlara eski yönetimdekilerin de kırgınlık göstermeden yapmış oldukları çalışmalarda eklenmesine rağmen yine  istenen sonuca ulaşılamadı. Bakanımız Berat beyin Türkiye birinciliği beklentisi başka seçime kalmış görünüyor. Öte yandan Bakanımızın mahallesi olan Yenice sandığında %20’lere varan düşüş dikkatlerden kaçmadı.

Anladığımız kadarıyla Ak Parti seçmeni Teşkilatları uyardı.  Bu demek oluyor ki herkes şapkasını önüne alıp yeniden durum değerlendirmesi yapması gerekiyor. Bizim uyarılarımızı art niyetli diyenlerin kendi niyetlerini gözden geçirmelerinde fayda vardır diyorum.

Ayrıca Bu sonuçlar ;  yerel seçimlerde Ak Parti için SOS veriyor.  En kısa zamanda genel durum değerlendirmesi yapılıp oy kaybına neden olan faktörler gözden geçirilmelidir.

Trabzon’da Salih Çora az bir farkla seçildi. MHP İyi Partiden fazla oy almasına rağmen Milletvekili ni İYİ Partiye kaptırmış durumda.

Seçim günü Eski Ak parti İlçe Başkanı Zeki Avni USTA ve mevcut İlçe  Başkanı Abdullah AKGÜL birlikte  çalışma yapmaları dikkat çekti.
Dernekpazarı’nda şuan  sessizlik hakim.
Sonuçlar ülkemize ve islam alemine hayırlar getirmesi dileğiyle.

Yaşar FALCI/Editör

dernekpazarı

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir