Dernekpazarı’nda Birlik Ruhu ve Neden Evet !

0 Paylaşımlar

Hacmi küçük fakat özgül ağırlığı büyük ilçede, kısıtlı imkanlarla yaşam mücadelesi veren güzel, fakat bir o kadarda zor insanlarla memleket bekçileriyiz buralarda…İnsanımız, çetin arazi şartları ve  kısıtlı imkanlara rağmen, hep bir ümitle buralarda sabırla zor şartlarda yaşam mücadelesi vermeye çalışıyorlar. 

En büyük eksiğimiz

En büyük eksiğimiz burada istihdam alanlarıdır. Bu yüzden nüfusumuz az ve hizmetlerde sınırlı ama; oran olarak diğer ilçeler baz alındığında, aldığımız hizmetler  fazladır. En kısa sürede istihdam  alanları oluşturulup nüfus göçünün önüne geçilmesi ve giden nüfusun geri dönmesi sağlanmalı.

Köyünde Bir Bardak Çay İçmek

Gurbetçiler sılaya hasret, köyünde anne babasının yanında bir bardak çay içmek, onlar için en büyük huzur kaynağıdır. İmkanı olanlar başlarını koyacak sıcak bir yuva oluşturuyor yaz ayları bayramlarda seyranlarda köyünden hiç kopmuyor. Hatta çocukları da alışsın, köyüyle bağlarını koparmasın diye onları da özellikle getirip anne baba ocağına  tatil ettiriyor. İşte bu güzel insanlar hizmetin en iyisini hak ediyor tabi ki .

Birlik Beraberlik Ruhu ve Dernekpazarı
15 Temmuzla birlikte memleketimizde oluşan birlik beraberlik havası  ilçemizde dahada  fazla hissedilmekte…

Ak Parti İlçe Başkanından Belediye Başkanına, Kaymakamından kurumlarımıza, enerji dolu, birlik beraberlik ruhuyla, canla başla mücadele veren güzel  birileri var ilçemizde.
Uyum içerisinde çalışan güzel bir idari kadromuz var şuanda,  kıymetini bilip iyi değerlendirmek gerek, buna mukabil de, ilçemizde güzel gelişmeler olmaktadır.

Neler mi Yapılıyor?
* Emniyet hizmet binamız ve lojmanları,
*Hükümet konağı,
*Afet evleri,
*Top sahası
*En önemlisi de Kentsel Dönüşüm.
Kentsel dönüşüm derken sıradan ev yık yap olarak görülmemeli. Tüm ilçelerin peşinde koştuğu bu proje ilçemize nasip olması ayrı bir avantaj. Türkiye ye örnek bir turizm ilçesi oluşturulacak, bu çok önemli bir gelişmedir..!

     Son olarak ta içişleri bakanımızın ağzından iki yıllık yüksek okul sözü aldık. Bunlar çok güzel gelişmeler. Belki ilçe başkanımızın Enerji Bakanımızdan istediği  Kentsel dönüşüm kapsamında Of Uzungöl arası bir doğalgaz alt yapısı oluşturulması da olursa da tadından geçilmez.

Yeter mi…!

Elbette daha fazla, daha güzel şeylere layık güzel ilçemizin güzel insanları. Bizim bir Enerji bakanımız , İçişleri bakanımız Süleyman Soylu ve  yardımcısı Sebahattin Öztürk’ümüz  var.. Bizler daha iyi hizmetleri almak için onların ellerini dahada güçlendirmemiz, yüzlerini ak etmemiz gerek. Bakanımız Berat ALBAYRAK’ın dediği gibi “Dernekpazarının bu seçimdeki tavrı çok önemli”. Nüfusu az nüfuzu yüksek olan ilçemizde İlçe teşkilatının Türkiye birinciliği hedefi vardır.  Bu çok zor bir şey değil aslında.
Ak Parti İlçe Başkanının dediği gibi” bana Belediye başkanımıza vs. birisine kızmış olabilirsiniz bunu anlıyoruz! ama bu seçim farklı bir seçim. Tüm kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp birlik olma zamanıdır. Bu parti seçimi değildir”.
Dernekpazarı’nı  seven ona aşık , farklı siyasi görüşte olan bir çok arkadaşlarımız mevcut. Bu arkadaş ve dostlarımız bu seçim siyasi kimliklerini bir kenara bırakıp Dernekpazarı’nın ve  ülkemin geleceği adına kararlarının EVET olacağına inancım tamdır. İnanın Dernekpazarı en fazla oy oranıyla Türkiye de ilk 3 e girerse idarecilerimizin elleri çok daha güçlü olacak ve hizmetler çok daha farklı olacaktır.

Safımızı belirlemede neden çekiniyoruz

Bu referandum sıradan bir parti seçimi değil, bu referandum Çanakkale ruhudur, Kurtuluş savaşı ruhudur, 15 temmuz ruhudur. O yüzden sahip çıkacağız destek olacağız ve safımızı netleştirip dış mihraplara karşı daha dik bir duruş sergileyeceğiz. Özellikle yurt dışındaki hemşehrilerimizin yaşadıklarını gördüklerini buradaki yakınlarına anlatmaları daha elzemdir. Kendimiz ve ilçemiz için kendimize bir görev verelim, gerek sosyal medyadan gerekse telefonla yüzyüze son haftayı iyi değerlendirelim bu referandumun önemini anlatalım..

16 nisanda darbelere vesayete Hayır,  güçlü bir Türkiye için sandığa EVET diyoruz.Selam ve dua ile..

Dernekpazarı Gazetesi İmtiyaz Sahibi
YAŞAR FALCI

 

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Dernekpazarı’nda Birlik Ruhu ve Neden Evet !” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir