Dernekpazarı’nda 18 Mart Coşkusu

0 Paylaşımlar

Çanakkale zaferinin 104. Yılı tüm Türkiye de ve ilçemiz Dernekpazarı’nda kutlandı. Edebiyat öğretmeni Deniz Gökdeniz in program sunumu ile saat 13.00 de Lise bahçesindeki Atatürk büstüne Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konulması ile başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal G eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekildi.
Çok programlı salonda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile ikinci bölüme geçildi. Meslek dersleri öğretmeni Osman Veli nin okuduğu Kur-an-ı kerim ve yapılan duadan sonra, İlçe Merkez Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yıldırım Çakır günün anlamı ile ilgili konuşmasını yaptı. “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” şiiri 9/A Sınıfı öğrencisi Ömer Faruk Üstün tarafından okundu. Slayt gösterisini öğrencilerin hazırlayıp sahnelediği tiyatro gösterisi takip etti.
Müzik öğretmeni Ersin Yeşilyurt yönetiminde okul orkestrasının seslendirdiği şehitlerimiz türküsünde duygulu anlar yaşandı. Çanakkale Şehitleri şiirini okuma yarışmasında 3. Olan öğrenci Seyhan Altuncu nun ödülü Komutan Yıldırım Çakır,. 2. Olan Mehmet Dereli nin ödülü, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık, 1. Olan Ömer Faruk Üstün ün ödülü de Kaymakam Murat Yıldız tarafından verilerek tören sona erdi.

İkinci program ise  İlçemiz Müftülüğünce tertip edilen “18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı” Çok Amaçlı Salonda icra edildi.
Kur’an Kurslarımızca farklı türlerde hazırlanan etkinliklerde, özellikle 4-6 Yaş Kursunun minik öğrencilerinin hazırladıkları program tam beğeni aldı.
Öğrencilerimizin ve velilerin milli ve manevi duygularına verilmesi gereken önem ve değere dikkat çeken Kaymakamımız Murat YILDIZ, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir