DERNEKPAZARI’NA TS EN ISO 9001:2008 BELGESİ

0 Paylaşımlar

Tapuda bir  işiniz olmasın. Günlerce  onun steri ile bitap düşerdiniz. Artık bu sıkıntılı  günler sona erdi.Bir türlü  tamamlanamayan bürokrasi belgeleriyle günlerce  tapu dairesinden çıkamadığınız günler geride kaldı.

     Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün  Sürekli Kurumsal Gelişim Projesi kapsamında  yürüttüğü Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları neticesinde ,Türk Standartları Enstitüsü Tarafından  gerçekleştirilen 3. Taraf bağımsız denetim sonucu düzenlenen törenle , Dernekpazarı  Tapu  Müdürlüğü TS EN ISO  9001 :2008  Kalite  Yönetim Sistemi Belgesi  almaya hak kazandığından   Dernekpazarı Tapu Müdürlüğünde  düzenlenen törende. Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız, Trabzon Tapu  ve Kadastro  IX. Bölge  Müdürü Adnan Cevher, Bölge Md. Yrd. Fatih Hacihasanoğlu, Kalite Şb. Md. Haci Osman Turan ve  diğer  daire amirlerinin katılımı ile  Dernekpazarı Tapu Müdürü  Eyüp Tak’a  belgeler verildi.

    TAPUDAKİ YENİLİKLER:

     Tapu dairesine  girdiğiniz  andan itibaren sizden  bir sürü belge isteme yerine  sadece  müracaatınız yeterli sayılıp size ulaşılabilecek telefon numaraları alınıyor. “ bugün git. Yarın gel. Bir hafta sonra gel.” Kelimeleri unutuldu. İşlemleriniz bittiğinde  mesajla  size  bildiriliyor.Bankaya harcınızı yatırdıktan sonra  tapunuzu  imza karşılığında almak üzere bir kez daha tapuya  uğruyorsunuz. İşlem tamam.

     İlçemiz sınırları içinde  bulunan bir gayrımengulunuzu satmak mi istiyorsunuz ? -Yurdun neresinde olursanız  olun – oranın Tapu dairesinden satışınızı yapabiliyorsunuz.

     İlçemiz sınırları içinde  Kadastro çalışmaları tamamlanmış olup , 2/B arazı çalışmaları devam etmektedir.

F.Düzenli

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir