“Dernekpazarı’na Müjdeyi Verebilirsiniz”

0 Paylaşımlar
Uzun zamandır bahsettiğimiz özlenen tablo, birlik beraberlik tablosu meyvelerini vermeye başladı. 
Beklenen Haberlerle Döndüler
Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni USTA Beraberinde Belediye Başkanı Mehmet AŞIK İlçemiz İle İlgili sorunları yerinde takip etmek için Ankara’ya gittiler ve müjdeli haberlerle döndüler.
İlçe Başkanı Usta gazetemize yaptığı yaptığı değerlendirmelerde “Kongremizi yeni yaptık ve İlçemizin ve halkımızın ilçemiz ile ilgili bizlerden beklentilerini biliyoruz. İnşallah yeni yönetim kurulu üyelerimiz Belediye Başkanımız Mehmet AŞIK Belediye Meclis Üyelerimizle el ele vererek İlçemizin sorunlarını çözme için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.
“Müjdeyi Verebilirsiniz”
İlçemiz ile ilgili sorunların başında Hükümet Konağı İlçe Emniyet Amirliği ve Lojmanları 28 adet afet konutlarımız geliyor. İlk ziyaretimiz kurucu Kaymakamımız ve İçişleri Bakanımız Sayın Efkan ALA’ ya yaptık. Bizleri kabul edip yakından ilgilendiler. Hükümet Konağı talebimizi iletmemiz ardından yapılması için gerekli talimatları vererek Dernekpazarı’na müjdeyi verebilirsiniz dedi.
Mecliste Bilim ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK’ı ziyaret ederek değerlendirmelerde bulunduk. Diğer bir ziyaretimiz Çevre Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Muhammet BALTA oldu.
Bakan yardımcımız ile yapılması planlanan afet konutları ve İlçe Emniyet amirliği ile ilgili, taleplerimizi kendilerine ilettik. Bizleri de yanına alarak TOKİ Başkanımız Çaykaralı hemşerimiz Sayın Ergün TURAN’ı ziyaret ederek afet konutları ve İlçe Emniyet amirliği ile ilgili değerlendirmeleri yaparak TOKİ Başkanımız Ergün TURAN ihalelerinin yapılması için talimatlarını verdi.
Bir iki ay içinde yapımlarına başlanacağını söylediler.
Diğer ziyaretimiz Dernekpazarlı hemşerimiz olan İçişleri Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Sabahattin ÖZTÜRK’e oldu. Yoğun programları arasında bizlere zaman ayırarak bizler kabul etti. İlçemiz ile ilgili yaptığımız çalışmalar hakkında bizlerden bizler den bilgi alarak ilçemiz ile ilgili sorunlarımızı ve taleplerimizi ilettik den sonra kurumları arayarak ve kendileri bizzat talimatları verdi.
Bir diğer ziyaretimiz Trabzon Milletvekilimiz Sayın Safiye SEYMENOĞLU oldu.
Bizler ile yakından ilgilenerek İlçemiz ile ilgili gittiğimiz tüm kurumlarda bizzat yanımızda gelerek bizlere destek oldu.dedi
İlçe Başkanı Zeki Avni USTA Başkanımızla birlikte  Hükümet Konağı, Emniyet Amirliği ve Lojmanları ve Afet konutları sorunu bu dönem içinde çözeceğiz dedi.  
28 Yerine 40 Daire 
Bir müjdeli haberde daha TOKİ Başkanından geldi, Afet konutları yerine iki blok olarak beş kat olmaz üzere sıkıştırabilirsek 40 daire yaparız ve 28 afet konutu dışında kalan 12 daireyi kira öder gibi alt gelir gurubuna satılabileceğini belirtildi.
İlçe Başkanı Zeki Avni USTA” İçişleri Bakanımız Sayın Efkan ALA’ya Çevre Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Muhammet BALTA’ya İçişleri Müsteşarımız Sayın Sabahattin ÖZTÜRK’e Milletvekilimiz Safiye SEYMENOĞLU’na TOKİ Başkanımız Sayın Ergün TURAN’a Şahsıma ve Belediye Başkamız Mehmet AŞIK’a göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı Teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi. 
Sebahattin Öztürk’ü, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Muhammet Balta’yı, TOKİ Başkanımız Sayın Ergün Turan
 
0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir