DERNEKPAZARINA DEV YATIRIMLAR

0 Paylaşımlar
Son dönemdeki ilçemize yapılan milyarlar tutarındaki yatırımlar dikkat çekiyor.
Ak Parti Dernekpazarı İlçe Başkanı Zeki Avni USTA Beraberinde İlçe Başkan yardımcısı Yaşar FALÇI ile İlçedeki yapılan yatırımları gezerek yerinde incelediler. İlçe Başkanı Zeki Avni USTA yaptığı   değerlendirmede şöyle dedi. ” İlçemiz 1990 da İlçe oldu. Turizm bölgesi olan Uzungöl’ün yolunun üstünde bir ilçemizdir. İlçe oluşundan buyana İlçemize kayda değer yatırımlar olmadı. İlçeyi gösteren kurumlarıdır. Ak Parti İktidar ile bunları tek tek çözüyoruz. Ak Partiye en büyük desteği veren ilçemiz en iyi hizmeti isteme hakkına sahiptir. Bizde bize verile sorumluluğu İlçe teşkilatı olarak yerine getirme gayreti içindeyiz.
Hükümet Konağı
İlçemizin Hükümet Konağı yoktu. Belediyeye ait bir binada hizmet veriyor. Şimdi Trabzon İlçelerinin en güzel hükümet konağı inşa ediliyor. Bitmek üzeredir. Bittiği zaman Kurumlarımız tek çatı altında halkımıza hizmet verecektir.
Emniyet Binası
İlçe Emniyet Müdürlüğü Binamız ve Lojmanları hizmet binası bitti yakında inşallah faaliyete geçecektir.
Konut sorunu
Konut eksikliğinden dolayı İlçemizde görev yapan polislerimiz komşu ilçelerde kalıyorlardı. İnşallah bu sorunlarda ortadan kalkacaktır. Emniyet teşkilatımız yeni fiziki nezih ortamda İlçe halkımıza vatandaşlarımıza hizmet sunacaktır. İlçemizin diğer en önemli sorunu konut sorunudur. Günümüz şartlarına uygun kaloriferli ısı yalıtımlı asansörlü aydınlatma sosyal tesisleri olan ve benzeri özellikleri olan konut sıkıntımız var. Bu sorunu fayda sağlayacak İlçemizde 28 adet günümüz şartlarına uygun afet konutu yapılıyor. Bu konutlar bittiği zaman konaklamayan memurlarımızın dışarıya çıkmayacaktır. Bir diğer konut Projesi İlçemize ve İlçesine her şeye rağmen üç blok 60 dairelik lüks konut yatırımı yapan Abdullah EKŞİ’dir. İlçe girişindeki bu konutların İlçemizi farklı bir yapıya şimdiden büründürdü. Her şeyi göze alarak yatırımı yapan Abdullah EKŞİ beye de teşekkür ediyorum.
Futbol Sahamız
İlçemizde sosyal tesis yönünden çok zayıfız. Arazi yapısının bayır oluşu hazineye ait yerin olmayışı bu yöndeki eksiklerimizin olmasında önemli  etken. Bu kapsamda İlçemizde Futbol sahamızın yıkıp yeniden yaptırdık. İnşallah bu seneki turnuvalara yetişecektir.
Kentsel Dönüşüm
En önemli yatırım İlçemizdeki Kentsel dönüşümdür. Okul Yeni Hükümet Konağı Emniyet Binası ve lojmanı Afet konutları ve İlçe girişindeki konutlar hariç İlçenin tamamı yıkılıp yeniden planlanacaktır. Bu yatırım ile İlçemiz örnek ilçe olacak ve bu değişim ilçemize mimari olarak çevresel olarak turizm alanları sosyal donatı alanları olarak en önemlisi İleride ilçe ekonomisine katkı sağlayacak, Uzungöl’ün bir ön ayağı olacaktır.

Bu fırsatı Dernekpazarı olarak hep beraber iyi değerlendirmeliyiz. Kentsel dönüşüm çalışmaları Trabzon Büyükşehir Belediyesi İlçe Belediyemiz ve TOKİ ortak yürütüyor. Proje alanında yer alan vatandaşlarımıza ait taşınmazların tespiti, değerlemesi, alana ilişkin imar planı, kentsel tasarım ve mimari projelerin hazırlanması, maliyet analizi çalışmasının yapılması, hak sahiplerimiz ile görüşmelerin gerçekleştirilmesi gibi iş ve işlemler yapılacak ve bu çalışmalar devam ediyor.İnşallah İlçemizin geleceği hep beraber daha güzel olacaktır.
    Dernekpazarı bize sorumluluk verdi bu sorumluluğun gereğini bizlerde yapmaya borçluyuz. Bu yatırımların İlçemize kazandırılmasında Katkısı talimatı olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK, Eski İçişler Bakanımız İlk Kurucu Kaymakamımız Sayın Efkan ALA, İçişleri Bakan Yardımcımız Sebahattin ÖZTÜRK, Milletvekillerimize , TOKİ Başkanımız Ergün TURAN’a İlçem ve teşkilatım adına teşekkürlerimi arz ediyorum.
Ayrıca seçimlerde bizlere başarıları yaşatan ilk sıralarda olmaktan bizleri onurlandıran değerli Dernekpazarılı hemşehrilerime şahsım ve teşkilatı adına teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.”dedi.

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

DERNEKPAZARINA DEV YATIRIMLAR” için 2 yorum

 • 14 Haziran 2017 tarihinde, saat 01:14
  Permalink

  Bi Kapımıza Yol Yapacak KadarHizmet Vermeyen Belediyenin Yaptığı Hizmete Hizmet Demem Eziyet Bu İşleri Devlet Yapıyor Belediye Deil !!!!

  Yanıtla
 • 14 Haziran 2017 tarihinde, saat 03:42
  Permalink

  Emeği geçenlere minnettarız.istihtam için kentsel dönüşumde mutlaka planlama yapılacaktır.bu tek başına çok büyük bir hizmettir.Başarılarınızın devamıni dilerim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir