Dernekpazarı’lılar neden faydalanamıyor?

0 Paylaşımlar

Trabzon’un Büyükşehir olmasıyla birlikte beklentilerimizde artmıştı. Sık sık gündeme getirdiğimiz Büyükşehir otobüsleri bölgemize de hizmet vermeleri idi.Çaykara ve Dernekpazarı ‘nın yaptığı girişimler sonuç vermişti ve Büyükşehir otobüsleri bölgemize hizmet vermeye başlamıştı.
     Arsin ve Yomra’nın dağ başındaki Mahallerine bile hizmet veren otobüsler bölgemizde yeterli hizmet vermediği görülmekte.
Fakat ilçemiz halkı ne otobüslerden ne de saatlerinden haberi vardı. Yaptığımız araştırmalar sonucunda vatandaşlarımızın bir çoğu bu otobüslerden faydalanamamış ve bir çoğu da durumdan habersiz.
Bunların başlıca nedeni otobüsler ilçe merkezine uğramadan şehir dışından geçiyor ve yıllardır atıl durumda olan duraklardan duraklardan yolcu alıyor, varsa!
Daha önce yetkililere iletmemize rağmen; bu durakların daha faal duruma getirilmesini ve otobüs saatlerinin yazılmasını talep etmiştik fakat bir gelişme olmadı.
Şimdi ilçenin %95 i bu otobüslerin saat ve varlığından bihaber.

İlçe idarecilerimizi göreve çağırıyoruz….

Dikkat

1 Mart’a kadar TAKKART’ınızı almalısınız

1 Mart’a kadar TAKKART’ınızı almalısınız

AKKART’ı olmayanlar 1 Mart’tan sonra Büyükşehir Belediye Otobüslerinin ücretsiz ya da indirimli taşımacılık hizmetinden yararlanamayacak. TAKKART’ın ücretsiz ve indirimli imkanlarından Trabzon-Çaykara arası yolculuklarda da faydalanılıyor.

4736 sayılı yasanın 1’inci fıkrası kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan toplu taşıma araçlarından ücretsiz ya da indirimli olarak yararlanabilecek durumda olan vatandaşların, istenilen belgelerle 1 Mart 2016 tarihine kadar, Büyükşehir Belediyesi TAKKART servisine müracaat ederek TAKKART almaları gerekmektedir. TAKKART’ı olmayan vatandaşların, yukarıda yazılı bulunan tarihten sonra, Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan toplu taşıma araçlarından ücretsiz ya da indirimli olarak yararlanmaları mümkün olmayacaktır.

KİMLER ÜCRETSİZ TAŞIMACILIK HİZMETİNDEN YARARLANABİLİR?

65 yaşını dolduran vatandaşlar (gün ve ayına bakılmadan), 1,2,3,4, ve 5’inci sınıf öğrencileri, şehit eşi, şehit anne ve babası, 25 yaşını doldurmamış ve evli olmayan şehit çocukları, gazi ve eşi, gazi anne ve babası, 25 yaşını doldurmamış evli ve olmayan gazi çocukları, engelli ve engellinin varsa refakatçısı, devlet sporcusu unvanına sahip kişiler, devlet bursu alan yabancı uyruklu öğrenciler, emniyet hizmetleri sınıfı personelleri, postacı ve dağıtıcılar, orman muhafaza memurları, gümrük muhafaza memurları, TÜİK personeli, belediye zabıta memurları ile Başbakanlık sarı basın kartı sahipleri 4736 sayılı yasa kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

 

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir