ilçemize Yeni Müftü

0 Paylaşımlar

Diyanet İşleri Başkanlığı 2015 yılı ilçe müftülüğü sınavını kazanan Tercuman Özbek ülke genelinde sınava giren yaklaşık 850 aday arasından 2. olmuştu ve ilk tercihi olan Trabzon Dernekpazarı ilçesine atanmıştı.

Ataması gerçekleştirilen Tercuman Özbek’in 06-01-2016 tarihi itibariyle Dernekpazarı ilçesindeki görevine başladı.
Gazetemize bir değerlendirme yapan Özbek; Daha önce Rize ilinde ihtisas eğitimi görmem hasebiyle Dernekpazarı ilçesi ve bölge iklimi bana fazla yabancı değil. Burada olmaktan mutluyum. Bu şirin ilçemize halkımızla el ele vererek güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum.”dedi.

TERCUMAN ÖZBEK KİMDİR 

tercuman özbek

Hayri Özbek (1945-2010 merhum) ve Narhanım Özbek çiftinin oğlu olan ve Istanbul Süleymaniye’de 1974 yılında doğan Tercuman Özbek, çocukluğunu geçirdiği Gaziosmanpaşa İlçesi’ne bağlı Beşyüzevler semtindeki, Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlkokulu’nda eğitim hayatına başladı.

1985′te İlkokulu bitirir bitirmez Gaziosmanpaşa- Küçükköy, Hacı Veyis Kuran Kursu’na kayıt yaptırarak Kuran’ı Kerim eğitimine başladı.

Hafızlığını, Hasan KIR hocaefendi’ nin talebesi olan Ahmet YAZICI hocaefendinin gözetiminde tamamladıktan sonra, Ortaokul ve Lise eğitimini Küçükköy İmam Hatip Lisesinde tamamlayarak 1995′te mezun oldu.

Mezuniyetine kadar çeşitli sosyal faaliyetlerde aktif rol aldı.

1996 yılında Pakistan İslamabad şehrinde, eğitim dili İngilizce ve Arapça olan ,

International Islamic University ‘e ( I.I.U.P ) kayıt yaptırarak üniversite eğitimine başladı.

2000 yılı Ağustos’unda bu üniversitenin LLB (Shariah & Law) Hukuk Fakültesi’nden B.A ile mezun oldu.

Üniversite eğitiminin yanısıra ( P.I.F.L. ) Pakistan Institue of Foreign Languages Dil Okulun ‘da (German Language Course ) Almanca dil kurslarına katılıp, bu eğiitimini tamamlayıp diplomasını aldı.

Mezuniyet sonrası yurda dönüşünde, (YÖK ) Yükseköğretim Kurulu’nun, tüm İslam ülkeleri üniversitelerinden mezun olan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerinin diploma denkliklerini, (28 Şubat süreci) siyasi bir kararla kaldırması üzerine, iş hayatına atılarak, çeşitli firmaların Dış Ticaret , İthalat – İhracat bölümlerinde görev aldı.

Ayrıca Istanbul Fatih 32.Noterliği Anlaşmalı Yeminli Tercuman olarak çalışmalarını sürdürdü.

2004 yılında kaydını yaptırdığı Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakultesi’nden, Önlisans ile 2006 yılında mezun oldu.

Arapça , İngilizce , Urduca ve Almanca bilen Tercuman Özbek, Diyanet İşleri Başkanlığı , Aydın ili Merkez Çeştepe Beldesi, IŞIKLIOĞLU Camii’nde 03.05.2010 – 25.11.2010 tarihleri arasında İmam – Hatip olarak görev yaptı.

11 Nisan 2011 – 15 Mayıs 2011 tarihleri arasında , Urla Eğitim , Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde, İzmir Valiliği-İl Sağlık Müdürlüğü emrinde, Libyalı Yaralı vatandaşlara Arapça tercümanlık yapmak üzere görevlendirildi.

İlçemize Hoş geldiniz der hayırlı olsun başarılar dileriz…

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir