Dernekpazarı ‘nda Siyaset Kazanı Isınıyor-Adaylar Belli Olmaya Başladı

0 Paylaşımlar

Biliyorum uzun zamandır yazacağımızı belirttiğimiz bu yazıyı Dernekpazarı kamuoyu sabırsızlıkla bekliyor. Bu kadar geciktirmemin nedeni; olası yeni isimlerin çıkabileceği ihtimaliydi. Yazım taslak olarak bilgisayarımda saklıydı ve son şeklini vererek sizlerle paylaşmak istiyorum. Bundan sonra çıkacak isimleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Dernekpazarı’nda siyaset kazanı ısınıyor

Dernekpazarı kamuoyunun  sabırsızlıkla beklediği adayları bu yazımızda sizlere tanıtmak istiyorum..
Dernekpazarı bu seçime farklı geçeceğini belirtmiştik. Bu seçimde aday sayısı olukça fazla gibi duruyor.

Bizim için sayıdan çok, adayların ne derece liyakat sahibi olduğu , hak hukuka ne derece riayet edebilecekleri önemli.
Benim için ideal  Belediye Başkanı;  Belediye imkanlarını şahsına ve çevresine değil, halkına kullanıp kullanmaması önemli. Şahsi işleri için makam aracıyla kilometrelerce yol katederek belediyenin benzinini imkanını  harcayıp harcamayacakları önemli. Enerjisini halka hizmet hakka ibadet düsturuyla harcaması önemli olduğunu belirttikten sonra ana mevzumuza dönebiliriz.

Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de aday olmak için çoğunluğun gözü iktidar partisinde.

Yazacağımız isimlerin kamuoyunda konuşulan ya da adaylığı düşünen kişiler olduğunu bu isimlerin hakkında yazacaklarımızın kesin bilgi niteliği taşımadığını ancak, sağlam kaynaklı ve doğruluğu şahsım tarafından iyice araştırılmış olduğunu önceden belirtmekte yarar görüyorum. Bu girişten sonra muhtemel aday ve aday adaylarına bir göz atalım.

Cemal CANSIZ: Mevcut Belediye Başkanı C. Cemal CANSIZ’ın  son zamanlardaki gayretli çalışmalarına bakılırsa yeniden aday adayı olacağını söyleyebiliriz.

İbrahim YÜCE; Dernekpazarı’nın bir önceki Belediye Başkanı İbrahim YÜCE’nin Süleyman SOYLU ile birlikte Ak Partiye  geçtiği ve Ak Partiden aday adaylığını  düşünen isimler arasında

Zeki Avni USTA; Ak Parti kurulandan beri İlçe teşkilatında çeşitli kademelerde görev alan USTA’ artık emeklerinin karşılığını görmek istiyor. USTA’ nın  aday adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.4 Yıldır yaptığı çalışmalarla  Dernekpazarı kamuoyunda kendisine ciddi destek sağladığı gözlenmekte.

İbrahim AKBULUT: CHP eski ilçe Başkanı AKBULUT cesur çıkışlarıyla dikkat çekiyor. Geçen dönem CHP İl Başkanlığına adaylığını koyarak, ve ciddi çalışmalar yaparak Trabzon kamu oyuna kendini tanıtmıştı. Şimdilerde ise Saadet Partisi ve MHP’ye ortak  aday teklifi götürdüğü  aldığım bilgiler arasında. AKBULUT  “Dernekpazarı’na çakılması gerekipte çakılmayan her çivinin hesabını soracağız”. diyerek  bu seçimde ciddi adaylardan olduğunu ifade ediyor.

Süleyman BALCIBir dönem seçimi burun farkıyla kaybeden BALCI; köylerinde seçimlere katılmasının avantajını kullanarak” bu sefer tamam ” diyerek seçimi alma peşinde. Balcı’nın Ak Parti yada bağımsız aday olma ihtimali yüksek.

 

Mehmet ERDİL: Dernekpazarı Taşçılar Köyünden  Bölümlü Çay Fabrikası Müdür yardımcısı olan Erdil’in MHP’den aday adayı olacağı konuşulanlar arasında.

Saadet Partisi; Dernekpazarı’nın ikinci sıradaki partisi olan S.P.’nin holo bölgesinden güçlü bir aday peşinde olduğunu biliyorum. S. P. Dernekpazarı’nda  ikinci Parti ama adayını iyi seçmeli. Düşündükleri adayın illa Milli Görüş çizgisinde olması beklentisi işlerini zora sokacağa benziyor.

Diğer taraftan  Dernekpazarı kamuoyunda konuşulan başka bazı isimlerde var.  Bunlar; Dursun Atalay, Yüksel Coşkun, Fuat Ekşi ve Mehmet ÇIKRIK gibi isimler.
Mehmet ÇIKRIK ortak aday gösterilmesi durumunda adaylığa yeşil ışık yakıyor.
Şu anlık bize ulaşan isimler bunlar. Ne derece liyakat sahibi olduklarına Dernekpazarı’lılar karar verecektir umarım!

Bundan sonra çıkacak isimleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Dernekpazarı ‘nda Siyaset Kazanı Isınıyor-Adaylar Belli Olmaya Başladı” için 9 yorum

 • 31 Mayıs 2013 tarihinde, saat 16:33
  Permalink

  merhabalar evet secimler yaklaştı yariş başlatı umarım dernekpazarı kazanır ben bu sözümü 1999 söylemidim hergese pol şanslar diliyorum

  Yanıtla
 • 31 Mayıs 2013 tarihinde, saat 19:10
  Permalink

  slmlar gelmiş geçmiş ve hala devam eden merkezden belediye başkanlarından RAHMETLİ İBRAHİM CANSIZTAN ÖTESİNDEN Bİ CACIK OLMAZ.şimdi şekil değişdi belki holo adaylarından adil tavranış ve hizmet yayapan olur
  ? (yinede yabacaklarıntan umutlanmayalım)))))))))))))))bence sen hebsinden daha güzel ve adil olarak hizmet yaparsın sanırım…..

  Yanıtla
 • 2 Haziran 2013 tarihinde, saat 23:22
  Permalink

  öncelikle tüm aday adaylarına başrılar dilerim.hepside güzel insanlar ama yarışın SAADET PARTİSİ İLE AKP arasında geçeceğini şimdiden soyleyebilirim.aday adaylarına şimdiden duyurulur…

  Yanıtla
 • 10 Haziran 2013 tarihinde, saat 08:28
  Permalink

  adayımız mehmet kadri çıkrık o olmazsa ibrahim yüce ama cemal cansız kesinlikle değil

  Yanıtla
 • 20 Haziran 2013 tarihinde, saat 22:54
  Permalink

  yaşar kardeş se niye olmuyorsun. senin neyin eksik

  Yanıtla
 • 23 Haziran 2013 tarihinde, saat 12:22
  Permalink

  “Bir bilen arkadaş ve Bilal Genç abimize”; Öncelikle teveccühünüze teşekkür ederim. Siyaset öyle derin ki Dernekpazarı’nda(her yerde olduğu gibi), adaletli olabilmek çok zor. Adaletli olabilmek için de; kimseye bağlı olmadan dimdik ayakta durabilecek,gerekirse siyasi otoriteye karşı gelebilecek güce sahip olmalısın. Yoksa birilerine bağımlı siyaset bizi anca yıpratır ve adaletten saptırır. Bağımlı siyaset örnekleri geçmişe bakılırsa örnekleri çoktur. Allah hayırlısını nasip eder (bizim elimizle)inşallah…

  Yanıtla
 • 25 Haziran 2013 tarihinde, saat 16:38
  Permalink

  başkan Y.FALCI gerisi yalan

  Yanıtla
 • 4 Eylül 2013 tarihinde, saat 16:09
  Permalink

  SAYGİLARLA YAZILANLARI OKUDUM HERKEZE TEŞEKKUR EDERİM AMA BİR GERÇEKVAR ODA SAYIN AK PARTI İLÇE BAŞKANI USTA HIZMETLER KARŞİLİKSIZ ODA BUYLE YAPDIHINI DUŞUNUYORUM AMA BELEDİYE BAŞKANLIHI ONA COK HAKETDİHİNİ DUŞUNUYOROM SEVGİLİ BAŞKANIM USTAYA CUNKU DENEYIN KAZANINDA KAYNAMİŞ VE HAK TARAFINDAN SEVILMİŞ VEDE GUNUMUZ ORTAMINDA GEÇ BİRİSİ OLARAK BAŞKANLIHI HAK EDİYOR ZATEN GENEL MERKEZ YAKINDAN VE İLGİYLE UTAYI VE BAŞKANI TAKIP ETMEKDEDIR ONUN İÇİN GENEL MERKEZ BİLGİ AMAÇLA İLÇE BAŞKANINI GELEN MERKEZE CAHIRIP BİLGİLERİNE BAŞVURUYOR HELE REFARANDUMDA YAPMİŞ OLDUHU ŞALIŞMALAR TAKDIR ŞAHANDIR SAYIN ZEKİ AVNİ USTAYA ŞİMDİDEN ADAY OLDUHU İÇİN BAŞARILAR BİR DERNEKLI OLARAK DİLERİM

  Yanıtla
 • 12 Ekim 2013 tarihinde, saat 15:21
  Permalink

  Dernekpazari icin, yorenin ve bolgenin yetistirdigi egitimci Eyyup Meral adayligi konusuluyor.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir