Okullarımızda sezon finali muhteşem oldu

0 Paylaşımlar

2016 2017 Eğitim yılı sona ererken ilçemiz okullarında da çeşitli etkinlikler yapıldı.

Renkli görüntülere sahne olan etkinliklerden bazıları…
İlk orta lise ve öğretmenlerinde aralarında bulunduğu yıl sonu programı yapıldı. Büyük bir çalışma ürünü olan yıl sonu programında şiirden folklora bir çok etkinliğe yer verildi. Programdaki geçmişi canlandırma sahnesi tam not aldı. Program gayet başarılıydı fakat kültürümüze ait olmayan noel baba ve yılbaşı kutlama skeci, çocukları özendirme ve sübliminal mesaj verebileceği nedeniyle bazı velilerden olumsuz not aldı.

Bu etkinliklerden bir diğeri  Hasan Cansız Kom Lisesi öğrenci  öğretmen ve aileleri ile birlikte iftar yemeği oldu. Okul bahçesinde samimi bir ortamda gerçekleşen iftara Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız ve ailesi, Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr Mehmet Aşık, öğretmenler ve eşleri, öğrenciler katıldı. Okul idarecileri geleneksel hale getirmeyi planladıkları iftar yemeği öğrenci ve öğretmenler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bir diğer etkinlik ilköğretim öğrencilerine getirilen şişme oyun parkı. Çocuklar doyasıya eğlenerek stres attılar.

Kaymakam Yıldız Müjdeyi Verdi; “Dernekpazarı’nda Eğitimde Çıta Yükselecek”

Son olarak karne töreni yapıldı. Törene ilçe kaymakam Murat Yıldız’da  bizzat katıldı. Kaymakam Yıldız yaptığı eğitimin önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasında; Dernekpazarı’nda başarılı olan eğitimin çıtasını bir sekme daha yükseltecek hamleyi başlatıyoruz. Yaz aylarında 7/810/ve 11. sınıflarımıza yaz kursu hazırlıyoruz. Hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Bu konuda velilerimizin de desteğini bekliyoruz.”dedi.(Bu kursların ayrıntıları ilerleyen zamanlarda haber olarak sizinle paylaşılacak)

Kaymakam YILDIZ; İller arası Okçuluk yarışmasında kısıtlı imkanlarla derece yapan öğrencilere sürpriz yaparak ok hediye etti.
Daha sonra öğrencilere belge ve karneleri verilerek program sona erdi.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir