Dernekpazarı’nda İcazet Şöleni

0 Paylaşımlar

 Bölge Kız Kur-an kursu bünyesinde eğitim gören kızlarımız dini bilgilerini sağdan soldan  öğrenmeyi değil, kaynağından  yetkili resmi görevlilerden öğrenmeyi tercih ettiler.

Bayanların Merkez Kız Kur’an Kursunda erkeklerin ise  Dernekpazarı Merkez Camiindeki programına Devlet Eski bakanı Eyüp Aşık, Belediye Başkanı Eyüp Aşık ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

      Sistemli bir çalışma sonunda  9 kızımız Arapçayı, 6 kızımız da Kur-an ı ezberleyerek hafızlık  eğitimini tamamladılar. Yoğun bir iştirakın  olduğu  merasimde Bayanlara  Kurs binasında, erkeklere de Merkez camiinde dini bilgiler sunumu yapıldı.  Camideki program sunumu Çayırbaşı Mahallesi İmamı Erol Salihoğlu tarafından icra edildi.  İbrahim Topal-Mehmet Düzenli- Muharrem Uzun-İsmail Hakkı Topal ve Hasan Çinar ın  okudukları Kur-an –ı kerimden sonra  KTÜ  İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doc. Dr. Süleyman Gür ün  dini bilgiler vaazından sonra, Merkez imamı, İsmail Hakkı Topal  Dua yaparak programı sonuçlandırdı.

  Dernekpazarı Köyleri Vakfı (DKV ) başkanı Cemil, Nihat Mangan:

“Kurs vakfımızın  malı olup, kadrolu personeli dışındaki tüm giderleri vakfımız ve yardım severlerin katkıları ile karşılanmaktadır. Zaman zaman ekonomik sıkıntıya düştüğümüz oluyor. Bu nedenle imkanı olan herkesin bize destek olmasını bekliyoruz. Amacımız kız çocuklarımıza gerçek dini bilgileri, kaynağından ve resmi olan kuruluşumuzdan  öğretmektir. Onların farklı  alanlarda, farklı kişilerden ve dini kullanan çıkarcıların elinden kurtarmaktır” Dedi.

0 Paylaşımlar

Fahri Düzenli

1945 yılında Trabzon ili Dernekpazarı ilçesi Güney Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu ilçede okuyup 1957 yılında mezun oldu. Öğrenimine dört yıl ara vererek ticaretle uğraştı. Fotoğrafçılık ve halk oyunları en fazla değer verdiği hobileridir. Gezmeyi, kitap okumayı, daha çok tarihsel araştırmaları, şiir okumayı ve yazmayı sevmektedir. Dört çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir