Dernekpazarı Bu İftarda Buluştu

0 Paylaşımlar

 Trabzon Büyükşehir Belediyesi  ile Dernekpazarı ilçe Belediyesi gerçekleştirdiği açık hava iftarına yoğun katılım yaşandı. Dernekpazarı’nda  gerçekleştirilen iftar programında yaklaşık 400 kişi hep birlikte oruç açıp dualar yaptılar.

Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık Gazeteci Yazar Sadık Albayrak  ve çok sayıda vatandaşın da hazır bulunduğu iftar programında katılımcılara hitap eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ramazan’dan bir arada olmanın önemine dikkat çeken bir konuşms yaptı.
     İftar öncesinde Başkan Aşık ile birlikte  tek tek iftar masalarını dolaşarak  hasbihal olan Başkan Gümrükçüoğlu vatandaşlara çeşitli kitaplarda hediye etti.
Başkan Gümrükçüoğlu  iftar sonrasında yaptığı konuşmada, “Dernekpazarı ilçemiz bugün bir arada olarak, ‘Dernekpazarı’nda Ramazan birliktir, beraberliktir, kardeşliktir, dayanışmadır, tevhiddir’ anlayışını en iyi şekilde gerçekleştirmiş oldu. Biz Dernekpazarı  olarak da, Trabzon olarak da, bütün ülke olarak da birlikten, beraberlikten, kardeşlikten, barıştan yanayız. Bütün İslam dünyasında da barıştan yanayız, bütün dünyada da barıştan yanayız. Bu mesajı bu akşam burada en iyi veren sizlersiniz. Sizler evlerinizdeki sıcak çorbalarınızı brakarak buralara kadar birlik beraberlik mesajı verdiniz. Üzerimde bir borç var. O borcu size iletmek vazifemdir. İki gün önce Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan etti. Bu sırada ayaküstü kendisine bu iftar programlarından bahsettim, halkımızla, kardeşlerimizle hep beraber iftar edeceğimizi söyledim. O da hepinize en derin selam saygı muhabbetlerini gönderdi.” diye konuştu.
Program İlçe Müftüsü Abdullah Aksoy’un yaptığı dua ile son buldu.
0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir