Dernekpazarı Ak Parti Kongresi Yapıldı

0 Paylaşımlar

Trabzon’da AK Parti Dernekpazarı 6. Olağan ilçe kongresi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla gerçekleşti.

Düzenlenen kongreye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Eski Bakan Eyüp Aşık AK Parti Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon il Başkanı  İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.Kongrede ilk olarak Başbakan Binali Yıldırımın mesajı okunurken ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı izletildi.

Daha sonra Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni USTA veda ve teşekkür  konuşmasının ardından sırasıyla  Trabzon İl başkanı  Haydar Revi, Büyükşehir Belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak birer konuşma yaptılar.

Daha sonra Teşkilat Başkanı Yaşar Falcı’nın Faliyet Raporunu okumasının ardından seçime geçildi.

Dernekpazarı’ndaki kongrede   mevcut ilçe başkanı Zeki Avni Usta 3 dönemi tamamladığı için yeniden aday olamazken, genel merkez tarafından aday gösterilen Abdullah Akgül yeni ilçe başkanı seçildi. Akgül’ün yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu; “Abdullah Akgül (Başkan), Abdülcelil Akyol, Adnan Suiçmez, Atilla Şenarslan, Fatih Çıkrık, Mehmet Hasçelik, Mustafa Genç, Mustafa Türk, Niyazi İpekçi, Özkan Keskin, Suat Sönmemiş.

Yeni yönetim 134 delegenin oyuyla seçildi.

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir