Dernekpazarı Ak Parti de Şok İstifa!

0 Paylaşımlar

Ak Partide adayların belli olmasına ilk sert tepki eski Dernekpazarı İlçe Başkanı Zeki Avni Usta’dan geldi.

Dernekpazarında Zeki Avni Usta Bağımsız aday olacağını ilk defa gazetemize açıkladı. Dernekpazarı’nda  üç dönem Başarılı Ak Parti İlçe Başkanlığı yapan Zeki Avni Usta Ak Partiden Pazartesi  Bağımsız aday olmak için istifa edeceğini söyledi. Başkan Usta istifasının nedeni olarak Bağımsız Belediye Başkanı olmak için Ak Parti üyeliğinden istifa edeceğini belirterek” ;

“Ak Parti şimdiye kadar İlçemizde kendi teşkilatından Partimizin siyasi davasından olan bir Belediye Başkan adayı çıkaramamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın İlçemizdeki sevgisini suistimal ederek birilerinin hatırına birinin adamı diye aday gösterilip vatandaşlarımıza seçtirmek zorunda bıraktılar. Ak Partiye oy kazandırmayan oy kayıp ettirerek başkan seçtirdiler. Bizde bunlara tepki olarak bağımsız aday olduk. Dernekpazarılı hemşehrilerime tercih hakkı sunuyoruz. Hizmet için aday oluyoruz saltanat için değil. Bizlerin referansı birileri değildir. Bizim Referansımız Dernekpazarı halkıdır. Bizde halkın adayıyız. Bizde hemşehrilerime güvenerek  ilçede ikamet eden herkesin bildiği  tanıdığı kolay ulaşabildiği hemşehrilerimin bir kardeşleri olarak kendimizi hemşehrilerimizin onayına sunuyoruz. Şahsımın Belediye Başkanlığını yapabileceğime inanıyorlarsa oylarına talibim. İlçe Başkanlığım döneminde yaptığımız gibi kimseyi ötekileştirmeden 14 Mahallemizi ayrıştırmadan hizmet etmek ve adamına göre değil herkese eşit ve adaletli hizmet sunmak için icraat Makamı olan Belediye Başkanlığına Bağımsız aday olarak talip oldum. Partili Partisiz siyasi görüşü farklı olan Dernekpazarılı hemşehrilerimin oylarına talibim. Karar Dernekpazarılı hemşehrilerimin, Takdir Allah’tandır. Şimdiye kadar bizleri her alanda destekleyen ve yalnız bırakmayan Dernekpazarılı hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. “dedi.

Usta son olarak “ Durmak yok, yola devam” diyerek istifa edeceğini belirtti. 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir