Dernekpazarı Aile Konferansı’nda Altın Kurallar

0 Paylaşımlar

Denekpazarı İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “aile içi sorunlar” konferansında izleyicilere görsel sinevizyon eşliğinde çarpıcı bilgilere yer veridi.

Perşembe Akşam saat 19 da Kur’an tilavetiyle başlayan proğramda ilçe Müftüsünün   Selamlama Konuşmasının ardından Dernekpazarı İmam Hatibi Mustafa Bektaş Aile içi sorunların temeline vurgu yaparak” İslam toplumunun temeli olan aile;  maalesef günümüzde büyük saldırılara maruz kalmaktadır. Tv ekranlarından her gün her saat batı destekli; insanlara çarpık ve sorunlu  ilişkiler sunulmaktadır. Eski zamanlar böyle diziler olduğu zamanlarda ebeveynler kanalı değiştiriyorlardı, Şimdilerde ise beraber izleniyor. Bizlere kış aylarında en azından 15 günde bir böyle programların yapılması tavsiye edilmekte ama evlerimize virüsler günün her dakikasında girmektedir”dedi,.
Ardından  sinevizyon eşliğinde evliliği yıpratan başlıca 11 maddeyi sıraladıktan sonra, mutluluğun olmazsa olmaz  4 S kuralını anlatarak” Mutluluk için 4 S kuralı mutlaka gereklidir. Bunlar; Sevgi, Saygı, Sadakat, Sabır’dır. Bir evlilikte bu dört kural olduğu sürece o evlilikler sağlıklı evliliklerdir.”dedi.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir