Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

0 Paylaşımlar

CUMHURİYET BAYRAMI DERNEKPAZARIN’DA COŞKUYLA KUTLANDI.

         95. Yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim Pazar günü saat 13.00 de Çelenk sunumu ile başladı.

        29 Ekim günü saat 9.30 da Kaymakamlık Makamında Kaymakam Murat Yıldız tarafından tebrikler kabul edildi. Saat 10.00 da Hasan Cansız Kom ÇPL Bahçesinde   Öğretmen Selma Yücesoy’un sunumunda saygı duruşu ve istiklal marşı eşliğinde  şanlı bayrağımızı göndere çekildi.

        Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasında Kaymakam Murat Yıldız, Cumhuriyete , hangi koşullar ve evrelerden geçerek geldiğimize, Cumhuriyetimizin bize kazandırdıklarına vurgu yaptı. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okundu.

        Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Atatürk ağırlıklı  “ŞAHLANIŞ” oratoryosu  gösterisi  sunuldu. Cumhuriyetle ilgili yapılan şiir ve resim dalında  ödül kazanan öğrencilerin ödül törenine geçildi.

         Üçüncü  olan ,Esengül Becerikli ve M. Ali Boz  un ödülleri  J.Bl. Ko. Okan Aygün

         İkincilik olan,  Engin Karaca ve Melek Küçük “ün ödülleri, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık,

         Birinci  olan,  Mehmet Ayazoğlu ve Malik Düzen in ödülleri Kaymakam Murat Yıldız tarafından verildikten sonra bayram kutlama programı sona erdi.

       Program sonunda İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından öğrencilere  kitap dağıtıldı. 

0 Paylaşımlar

Fahri Düzenli

1945 yılında Trabzon ili Dernekpazarı ilçesi Güney Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu ilçede okuyup 1957 yılında mezun oldu. Öğrenimine dört yıl ara vererek ticaretle uğraştı. Fotoğrafçılık ve halk oyunları en fazla değer verdiği hobileridir. Gezmeyi, kitap okumayı, daha çok tarihsel araştırmaları, şiir okumayı ve yazmayı sevmektedir. Dört çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir