Cumapazarı Rahatsız!

0 Paylaşımlar

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde partilerin aday göstermelerinde sıkıntılar listelerin teslim taslim gününde de  devam ediyor. Of’un kapanacak önemli Beldelerinde Cumapazarın’da  hem Of Belediyesi başkan adaylığı sürecinde hem  Meclis üyeliği hem de  İl Genel Meclisi üyeliği belirlenmesi noktasında yapılan tercihlere vatandaşlar tepki gösteriyor. Cumapazarı’nda toplanan vatandaşlar Cumapazarı Belediyesi binası önünde  Cumapazarlılar Derneği Cum-Der öncülüğünde toplanarak Basın açıklaması yaptı.

Son Sözü Sandıkta söyleyeceğiz…

Cum-Der Başkanı Yaşar Çakır basın açıklamasında;” Yeni Büyükşehir kanunu ile mahallerle dönüşen beldemiz halkı olarak daha iyi hizmet alamayacağımız konusunda endişeliyiz. Demokrasi birilerin korunup birilerinin dayatması ile insanların iradelerinin yok sayıldığı sistem değildir. Demokrasi tepeden atama ile değil milletin taleplerinin baz alındığı yönetimdir. Bizler yöre halkı olaraksağlıklı hizmet almak istiyoruz.Biz şahsi menfaatlerin değil milletin menfaatlerini kollayacak siyasiler istiyoruz.Tek kişinin hazırladığı listeler istemiyoruz. Kendi sorunlarımızı bilen,bizden olan adayların bizlere daha iyi hizmet vereceğine inanıyoruz.Bulunduğumuz yöre yirmi bin  nüfusu yazın ise elli bin nüfusu barındırmaktadır. Yöremiz adaylarının seçilememe ihtimali yüksek yerlerden aday gösterildiği üzülerek öğrenmekteyiz. Yöre insanlarımızın dertlerine tercüman olacak, yöre insanımızın hemen ulaşabileceği kendinden olan adayların büyükşehir meclisine girecek sıradan olmayışı bizleri derinden üzmektedir.Bizler yöre insanı olarak bu taleplerimizin dikkate alınmasını rica ediyoruz. Sandıkta söz milletindir düsturuyla hareket edeceğimizi tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz.”dedi.

 

Daha öncede Of un en yoğun nüfuslu  Bölümlü Beldesinde de benzer toplantı yapılmış ve aday belirleme sürecine tepkiler dile getirilmişti.

Habere bugün günebakış gazetesinde öenmli yer verildi

Cumapazarlıların Tepkisi Dinmiyor!

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir