CHP Trabzon’da bir Dernekpazarı’lı!

0 Paylaşımlar

CHP Trabzon Kongresi üzerine bir isim analizi yapalım dedik!

CHP’de kongre heyecanı devam ederken yakınen tanıdığım CHP Trabzon İl Başka Adayı İbrahim Akbulut üzerinde biraz durmak istiyorum.

Emekli öğretmen İbrahim Akbulut  Bir dönem Dernekpazarı İlçesinde Başarılı bir şekilde ilçe Başkanlığı görevi yapmış birisi. Gördüğüm kadarıyla halka iç içe hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan, inandığı değerler uğrunda savaşan, yaptığı işlerden hiç bir fayda çıkar ummayan bir karakter. Trabzon CHP’de birliği bütünlüğü sağlayabilecek potansiyele sahip diye düşünüyorum. Siyasi olarak farklı düşünsem de kendilerinin etrafıyla barışık, düşenin yardımına koşmaktan erinmeyen bir sosyal demokrat olduğuna şahidim. Hayırlı olsun diye aradığımda o beyefendi ve vakur sesiyle bizi selamlaması da farklı gerçekten. Telefonla arayıp hayırlı olsun dileklerinden sonra”CHP neden  İbrahim AKBULUT’u tercih etmeli” sorusunu yönelttim. O’da kendinden emin bir ifadeyle “Ben bu partide birlik ve bütünlük adına ne gerekiyorsa yapacağım. Partimi halkla buluşturarak Trabzon’da CHP bayrağını tekrar sallandıracağım yetmez mi “diye cevap verdi. Adaylığının sürpriz mi olduğunu sordum; “Benim adaylığım neden sürpriz olsun ki? Ben yıllarımı bu partiye vermişim, aday olmamdan daha doğal ne olabilir ki! Benim adaylığım değil, ancak başkanlığı kazanmış olmam sürpriz olacak “dedi 

Bana göre Akbulut’un ismi Trabzon siyasetine ayrı bir ivme kazandıracaktır. Akbulut’un azmi ve heyecanı gençlere bile ilham veren türden gerçekten. Bakalım CHP örgütü ne yönde karar verecek. Atama olacağını da sanmıyorum. Seçimlere az bir süre kaldı. CHP’de heyecan tavan yapmış durumda. Diğer adayları fazla tanımam ama  bir Dernekpazarli olarak İbrahim Akbulut hocamıza başarılar dilerim.

 

0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

CHP Trabzon’da bir Dernekpazarı’lı!” için bir yorum

  • 8 Mart 2020 tarihinde, saat 21:03
    Permalink

    Önce Dernekpazarı ismini doğru yazın. Dernekpazar’lı değil Dernekpazarı’lı olacak. Sonra o güzel yorumlarınızı zevkle okuruz vesselam.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir