Çaykara da Tüp Faciası 2 Ölü

0 Paylaşımlar

 Çaykara ilçesi Maraşlı Mahallesinde meydan gelen yangında 1 ev tamamen yandı.

  Maraşlı mahallesinin Sevimli mevkiinde 13:30 sularında meydana gelen yangında evde bulunan 2 kişi yanarak can verdi.

İhsan Dinçer’e ait evde meydana gelen tüp patlamasında çıktığı iddia edilen yangında İhsan Dinçer 75 yaşında ve yengesi Fatma Dinçer 79 yaşında yanan evin içinde kalarak can verdiler. Olay yerine 45 dakika sonra gelen Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye aracı yanan evin küllerine yetişti. Daha sonra Of’ta bulunan itfaiye aracı yangın yerine gelerek olaya müdahale etti.

Yangın yerine, yangın devam ederken ölen Fatma Dinçer’in kızı Sevda’nın feryatları yürekleri dağladı. Yanan evin içerisine girmek istedi.  Söndürülen evin içerisinden itfaiye ekipleri üç buçuk saat sonra İhsan Dinçer ve Fatma Dinçer’in cesetlerini çıkardı. Akrabası İrfan Dinçer’in ifadesine göre,’ Fatma Dinçer’in tüpünü değiştirmek için eve gidiyordum, patlama sesi duydum.

Patlama sesiyle eve koştum. Evde bulunan 4 kişiden 2’si dışarı çıktı. Ölenlerin kaldığı odadan alevlerin yükselmesi nedeniyle içeri giremedik. Mahallemizde bir yangın vanası olsaydı bu durum yaşanmazdı.’ dedi. Olayı duyan Çaykara belediye başkanı ve kaymakamı olay yerine giderek görgü tanıklarından bilgiler aldı.

Öte yandan yangında yananlardan birinin Maviş Marmara Hakiminin babası olması yangında İsrail parmağı olasılığını gündeme getirdi..

Çaykara'da Yangın Faciası 2 Ölü

Çaykara Maraşlı Mahallesindeki bir evde tüp değişimi esnasında meydana gelen patlama sonucu çıkan yangında hayatlarını kaybeden İhsan Dinçer (75) ile yengesi Fatma Dinçer (79) Maraşlı mahallesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenazeler Toprağa verildi
Bugün Trabzon adli tip kurumundan alınan cenazeler Çaykara Maraşlı Mahallesindeki Merkez Cami önüne getirildi. Burada aile üyeleri cenaze boyunca tabutların önünde gözyaşları içinde bekledi. İkindi namazına müteakip binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde, İhsan ve Fatma Dinçer için helallik alınması ve ayrı ayrı kılınan cenaze namazlarının ardından yapılan dualardan sonra aynı yerdeki aile mezarlığına gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandılar. Aile yakınları, cenazelerin getirilmesi sırasında gözyaşlarına hâkim olamadı.

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir