Toki Çekilişi Yapıldı- Sıra Bizde Mi!

0 Paylaşımlar

Toki Çaykara Konut Kura Çekilişi Yapıldı.

 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çaykara İlçemizde yapılan TOKİ konutları için 70 Konut Belirleme ve Emekli Hak Sahipliği Kurası noter huzurunda gerçekleştirildi.

 

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapılan kura çekimi için emekliler hınca hınç doldurdu. Kura çekim törenine Çaykara Kaymakamı Mustafa Gül, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve vatandaşlar katıldı. Kura çekimi törenine katılan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve Çaykara Kaymakamı Mustafa Gül kısa bir konuşma yaptı. Sonrasında kura çekimine geçildi. Kuralı ilk çekilişi Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok yaptı.

 

75 metrekare 2+1 tipinde dizayn edilen Toki Trabzon Çaykara Emekli Konutları fiyatları 114 bin 52 TL. Peşinatın sözleşme esnasında ödeneceği Toki Trabzon Çaykara Emekli Konutları’nda yüzde 12 peşinatla 180 ay, yüzde 20 peşinatla 240 ay taksit imkanı sunuluyor. Projede 380 TL taksitle daire sahibi olunabiliyor. Kurada hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 18 Ocak 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili Çaykara şubesinden geri alabilecekler.

 

Projeden daire sahibi olacak vatandaşlar borç bitene kadar dairelerini devredemeyecekler aynı zamanda konutta ikamet etmeyenlerin sözleşmesi feshedilecek.

Dernekpazarı nda ise yer bulunması durumunda Toki 100 konut yapmayı planlıyor..
Burada görev idarecilerimize düşüyor….

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir