Büyükşehir İlçemizde Sorunları Dinledi..

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Ak Parti ilçe Başkanlığınca düzenlen İlçe sorunları İstişare Toplantısına Trabzon Ak Parti İl Başkanı Haydar REVİ, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ak Parti İl yöneticileri Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet AŞIK, Dernekpazarı Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta ve Ak Parti ilçe yönetimi, Ak Parti İlçe Koordinatörleri Besire ÇÖREKCİ ASLAN,Bayram GÜNAYDIN, Muhtarlar  ve  Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Selamlama konuşmasını yapan İlçe Başkanı Zeki Avni USTA yeni İl Başkanına İlçe Teşkilatı Çalışmaları hakkında kısa bilgilendirme yapan USTA; “Başkanımıza yoğun programları arasında bizleri kırmayıp bir hafta içinde ikinci kez İlçemize gelişlerinden dolayı yine yoğun programları arasında kendilerini aradığım Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU’nu İlçemize davetimizi kırmayıp gelerek bizleri onurlandırdıkları için Başkanlarımıza şahsım teşkilatım ve ilçem adına teşekkür ediyorum diyerek toplantıyı yönetmek ve konuşmalarını yapmak üzere sözü İl Başkanı Haydar REVİ’ye bırakıyorum”dedi.
Ak Parti İl Başkanı Haydar REVİ’nin yönettiği Toplantıda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yaptığı konuşmada”Beş yıl içerisinde Trabzon da su ve yol sorunu çözülmemiş  Mahalle bırakmayacağız. Büyükşehirle birlikte sorumluluk alanımız %64 arttı, gelirimiz %23  azaldı. Bunun yanında İl Özel İdareden ve Köydes den gelen  gelirlerimiz gitti. Bütün bu sorunları kitaplaştırdık ve ilgili yerlere sunduk. 2014 de 130bin ton asfalt, 9.5 trilyonluk beton yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Dernekpazarı’da hakettiği hizmeti alacak”dedi.
Dernekpazarı’nın ana sorunlarını dile getiren Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık “Bütün ilçelere yüklü miktarlarda borç devredilmesi, ilçemizin ise aksine maddi boyutu 250bin TL’yi bulan malzeme devredildi. Şimdi ise bizler Büyükşehirden biraz daha fazla beklenti içerisindeyiz. Dernekpazarı’nın beklentilerin ana sorunları yol ve su şu etapta. Hemen hemen her mahallemizde öncelikli olarak yol ve su çalışması ihtiyacımız var.
Daha sonra söz alan muhtarlar ilçe sorunlarını tek tek dile getirdi çözüm yolları konuşuldu.
Hastane Ulaşım Sorununa Yine Çözüm Yok!

Büyükşehirle çözülmesi beklenen Of Çaykara Ulaşımı ve Hastanede yolcu indirme sorununa çözüm yolu önerisi karşılık bulmadı.
Meclis üyelerinden Adnan Düzenli’in Ulaşımdaki, özellikle Of devlet Hastanesine giden hastaların 300-400 metre yürümek zorunda kaldığı serzenişine Gümrükçüoğlu’ndan beklenen destek gelmedi.
Gümrükçüoğlu” çözüm yerinin il trafik komisyonu olduğunu belirtti!

Takipçisi olacağız….
Dernekpazarı Gazetesi olarak sorunun çözümünün sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve sorunu ulusal basına taşıma hazırlığında olduğumuzu bu konuda sizlerinde desteğini bekliyoruz…
Yaklaşık üç saat süren toplantı çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi…


0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir