Bu proje alkışlanır

0 Paylaşımlar

DERNEKPAZARI’NDA ECDADIN İZİNDE ÖRNEK PROJE

Güneydoğu Anadolu Bölgemizden Kur’an eğitimi için Dernekpazarı İlçemize gelen misafir öğrencilerin çoğunluğu oluşturduğu Bölge Yatılı Kız Kursunun 50 öğrencisi, Dernekpazarı Kaymakamlığı’nın düzenlediği “KURULUŞTAN KURTULUŞA MİLLİ TARİH BİLİNCİ PROJESİ” çerçevesinde ilk etap geziye gönderilecek ekip , Dernekpazarı Kaymakamı Murat YILDIZ tarafından uğurlandı.
Bu kapsamda, Osmanlı Devletinin ilk başkenti olan Bursa’dan başlayıp, Cumhuriyetimizin önemli ve temel sembollerinden olan Çanakkale Destanının yazıldığı Çanakkale’ye yapılacak olan gezilerin birincisine başlandı.
Bilindiği gibi İlimizdeki Kur’an Kurslarında önemli sayıda Güneydoğu’dan misafir öğrenciler yer almaktadır. Projenin gerek Trabzonlu gerekse misafir öğrencilerin milli-manevi değerleri tanımaları ve milli tarih şuuru ile yetişmelerine katkı sağlamak hedeflenmektedir.
Dernekpazarı Kaymakamlığından alınan bilgi dahilinde, Proje kapsamında eğitim gezilerinin seri olarak devam edeceği öğrenildi.Fahri Düzenli

Emeği geçenleri tebrik ederiz..

 

0 Paylaşımlar

Fahri Düzenli

1945 yılında Trabzon ili Dernekpazarı ilçesi Güney Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu ilçede okuyup 1957 yılında mezun oldu. Öğrenimine dört yıl ara vererek ticaretle uğraştı. Fotoğrafçılık ve halk oyunları en fazla değer verdiği hobileridir. Gezmeyi, kitap okumayı, daha çok tarihsel araştırmaları, şiir okumayı ve yazmayı sevmektedir. Dört çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir