Bölünmüş Yol Projesinde Tünel İsyanı!

0 Paylaşımlar

Of Çaykara Bölünmüş yol projesinin detaylarını yayınlayan gazetemize bir gurup esnaf başvuruda bulunarak sorunlarının dillendirilmesini istedi. Bizlerde tarafsız Medya anlayışıyla bu açıklamaları aynen yayınlıyoruz.

Dernekpazarı Zincirlitaş yol ayrımından geçecek olan tünele isyan eden vatandaşlardan Lpg Gaz istasyon işletmecisi  Erdoğan Eraslan” Daha önceki projede tünel yoktu sorunda yoktu. Şimdi ne değişti de projeye tüneller eklendi. Belediye Başkanımız bize söz vermişti konu ile alakalı bir araya gelip mağdur edilmeyecektik. Ama şimdilerde ise yeni planlanan projeye tüneller eklenmiş ve bizim işyerlerimiz pas geçiliyor. İlçemizin geleceğiyle oynanıyor. İhaleyi alan Müteahhit firma fazla kazansın diye mi tüm bunlar? Yetkilileri göreve çağırıyoruz. Burada sadece ihaleyi yapan firma kazanacak devlet milyarlarca lira zarara uğratılacak”diyerek tepkilerini dile getirdi.
Diğer esnaf Erme Tesis işletmecisi Erol Kumaş ise” Dernekpazarı ilçesi zaten her geçen gün kan kaybederken birde siyasi yollardan önü kapanıyor. 300 metre yola karşılık 1860 metre tünel yapmak kimlere kazanç sağlayacak. Burada bir rant olduğunu düşünüyorum. Yetkilileri göreve çağırıyorum.  Bir an önce konu aydınlığa kavuşmalı, mağduriyetimiz giderilmeli.dedi.

Mehmet Cikrik petrol ofisi isletmecisi”Bırakın tüneli bölünmüş yol bile Dernekpazarı nı bitir.
Öte yandan Mahalle Muhtarlarının da duruma imzalı dilekçelerle itiraz edeceklerini belirttiler.

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir